Пастка бідності: що це таке та як з неї вибратися

Життя від зарплати до зарплати, ненависна робота, вічна нестача грошей — все це не з чуток знайоме багатьом українцям, інформує gazetapo.lviv.ua.

Це не просто важкі життєві обставини, а економічне явище, коли люди не бачать сенсу у докладанні зусиль для покращення фінансового стану та часто заручниками цього життя стають їхні діти, а потім і онуки.

Таке явище називається «пасткою бідності».

Феномен «пастки бідності»

У західних країнах «пасткою бідності» називається феномен, при якому людина, зайнята на низько кваліфікованій посаді, перестає працювати, щоб отримувати допомогу по безробіттю, яка може бути трохи меншою або дорівнює її зарплаті.

Таким чином, з'являються цілі верстви населення, які живуть коштом платників податків і не роблять жодного внеску в життєдіяльність суспільства.

У нас же «пастка бідності» це скоріше життєвий уклад, що передається з покоління до покоління.

Батьки, які виросли у злиднях, не мають освіти та амбіцій, передають помилкові принципи своїм дітям.

У сім'ях, де бідність передається у спадок, діти, які насилу закінчили школу або училище, одразу йдуть працювати, обираючи низькооплачувану фізичну працю.

У розумінні людей, які потрапили в «пастку бідності», робота — це, зазвичай, заняття, яке не приносить задоволення, а її головна мета прогодувати сім'ю та забезпечити дах над головою.

Отже, цілі покоління виростають у злиднях із життєвими цінностями, заснованими на одному лише інстинкті виживання з повною відсутністю амбіцій і прагнень.

Як ми опиняємось у пастці

Головна проблема, що опинилися у пастці — це бідність свідомості. Вони вважають, що нічого не зможуть змінити у житті, їм і так добре.

Їхні батьки так жили — і нічого, сусіди теж рахують копійки і не скаржаться. Люди з бідним складом розуму не бачать сенсу в здобутті вищої освіти, адже доведеться багато вчитися, напружуватись, а потім шукати роботу в конкурентному середовищі. Так, вони воліють роботу, де не потрібні особливі навички та знання, і йдуть працювати за копійки.

Помилкові способи вийти

Часто бранці бідності намагаються вийти з плачевного становища радикальними методами: деякі беруть кредити, потім ще більше кредитів, щоб покрити попередні, і опиняються у ще більших боргах, ніж раніше.

Однак, зламати «ланцюги злиднів» все-таки можна, не обираючи ризикованих шляхів.

Як вибратися з пастки

Припиніть задовольнятися малим та йти на поводу у родичів. Світ сповнений можливостей, а вам тільки потрібно розпочати діяти.

Спробуйте вивчити щось нове, що може принести вам задоволення. Сходіть на курси, тренінги чи семінари, і вам відкриється багато нового.

Не стійте на шляху захоплень ваших дітей. Навіть якщо вам їхнє хобі здається дурним і безглуздим, не варто забороняти їм займатися тим, що їм подобається. Можливо, одного разу це принесе їм великий прибуток.

Не чекайте, що вам повинні фінансово допомагати родичі або на вас несподівано звалиться величезний спадок. Візьміть відповідальність за свій добробут на себе. Спробуйте шукати нову роботу або тимчасовий підробіток — від цього з вами нічого не станеться.

Вихід із важкої ситуації є завжди, особливо, якщо вона стосується грошей. Головне — почати діяти.

Джерело