Деякі ще пам'ятають часи, коли взимку в магазинах не можна було купити не те що свіжу полуницю або виноград, а навіть огірки або помідори. Зараз в будь-якому супермаркеті можна знайти літні овочі і фрукти навіть не в сезон. На жаль, це не означає, що людям стали доступні вітаміни цілий рік. Далеко не всі сезонні овочі та фрукти зберігають корисні властивості, особливо при неправильному зберіганні, інформує Ukr.Media.
Будь-який овоч і фрукт — це в першу чергу вода. Фрукти взагалі не можна довго зберігати. Єдиний варіант зберегти в них вітаміни — заморозити їх до кращих часів в морозилці.
Ось продукти, які мають виражену сезонність і взимку будуть марні:
- помідори,
- огірки,
- полуниця,
- деякі сорти яблук,
- шпинат.
У всіх помідорах, огірках і полуниці, які взимку з'являються на прилавках магазинів, нічого натурального немає. Вони або вирощені в теплицях, або на добривах і стимуляторах росту.
Літні сорти яблук взагалі зберігаються не довше місяця, осінні — до двох місяців. Найдовше — зимові сорти, вони зберігаються до чотирьох місяців. Саме останні і варто їсти взимку.
В холодну пору року краще налягати на сезонні фрукти:
- апельсини,
- мандарини,
- грейпфрути,
- хурму,
- гранат,
- ківі.
З овочів найменше страждають в холоди при правильному зберіганні:
- картопля,
- буряк,
- морква,
- ріпа,
- цибуля.
Зберігання овочів і фруктів — окреме питання. Справа не тільки в корисних властивостях, але навіть в елементарній економії. З нинішніми цінами на продукти не гріх зробити все можливе, щоб вони залишалися свіжими якомога довше.
Залиште відповідь