Особливості продовження посвідки на тимчасове проживання в Україні та отримання дозволу на працевлаштування для іноземців

Україну щороку відвідує достатньо велика кількість іноземців, багато з яких планують залишитися тут на досить тривалий термін – на рік чи більше з метою працевлаштуватися чи поступити на навчання в один з українських вищих учбових закладів. Отримання посвідки на постійне/тимчасове перебування в Україні відкриває для іноземця широкі можливості для працевлаштування, для здобуття освіти, до медичних та соціальних послуг. Термін дії посвідки для тимчасового проживання визначено українським законодавством, а його тривалість залежить від статусу іноземця – для студентів посвідка видається на весь час їхнього навчання, бізнесменам, які є засновниками чи співзасновниками фірм в Україні, посвідка видається на два роки.

Які документи потрібні для посвідки на тимчасове проживання

Більшість іноземців, які прибувають до України є пересічними громадянами іноземних держав, а їхнє тривале перебування на українських теренах не пов’язане зі справами бізнесу чи навчанням, тому вони отримують посвідку на право тимчасового проживання терміном на один календарний рік. Саме для таких іноземців продовження посвідки на тимчасове проживання є вкрай затребуваною послугою.

Перед зверненням до регіонального відділення Міграційної служби за продовженням посвідки громадянин іноземної держави має підготовити відповідний пакет документів до складу якого входить, зокрема:

  • заява встановленого зразка (бланк заяви опублікований на сайті Міграційної служби);
  • попередньо отримана посвідка для тимчасового проживання (оригінал) та окремий примірник страхового полісу;
  • нотаріально завірений переклад паспорта громадянина іноземної держави (сам паспорт іноземець подає особисто під час візиту до Міграційної служби).

За сприяння фахівців львівської компанії Migration кожен іноземець може отримати дозвіл на більш тривале (постійне) перебування в Українці, таким дозволом є посвідка на постійне місце проживання (для її отримання окрім перелічених вище документів потрібно підготовити чотири фотографії та документи, що підтверджують можливості для проживання.

Особливості отримання дозволу на працевлаштування

Отримання дозволу на працевлаштування дозволяє громадянину іноземної держави можливість легально працювати на будь-якому українському підприємстві чи в організації. Окрім того, дозвіл на працевлаштування іноземців є одним з вагомих аргументів для отримання посвідки на право постійного проживання в Україні.

Для отримання дозволу необхідно підготовити пакет документів, що підтверджують легальність перебування іноземця в Україні та подати їх до регіонального (обласного) відділення Служби зайнятості (заявка на отримання дозволу розглядається впродовж семи днів).

Exit mobile version