Ось коли в сім’ї виникають проблеми з грошима

Фінансові питання часто стають джерелом напруги в сімейних відносинах. Вони можуть впливати на розподіл ролей, взаємну довіру та загальне благополуччя сім'ї. Розуміння цих проблем та пошук ефективних шляхів їх вирішення є ключовим для створення гармонійної атмосфери в домі та забезпечення фінансової стабільності родини, інформує gazetapo.lviv.ua.

Коли відбувається змішування ролей

Наприклад, багато чоловіків думають, що їхні обов'язки — здобувати гроші, тобто приніс, віддав, а вона розумно витратила. І це є катастрофічною помилкою.

Фінансові обов'язки чоловіка зводяться не лише до здобування грошей, а й до їх розподілу, здійснення великих покупок. А жінка не лише витрачає, а й економить бюджет.

Коли жінка працює, щоб допомогти чоловікові

У разі фінансових проблем жінка не повинна їх вирішувати, влаштувавшись на роботу. Все одно нічого не зміниться. Якщо жінка працюватиме, фінансів не стане більше. Прибуток може й буде більшим, але грошей у сім'ї не стане більше. Вони просто будуть розходитися на незрозумілі речі.

Їжу та одяг доведеться купувати де попало, не розбираючись, щоб зекономити час, а не гроші. Коли жінка занадто багато працює, сім'я починає витрачати гроші на її обов'язки.

При цьому зникає дуже важлива жіноча якість — ощадливість. Жінка може проаналізувати дохід сім'ї і скоротити витрати. Перше, з чого вона повинна почати, — витрати на розваги.

Може, немає сенсу їхати в Європу на відпочинок, а краще з'їздити на дачу. Іноді люди звикають до якогось рівня і починають вичавлювати з себе гроші. Вони кажуть: «А ми звикли їздити на Лексусі». Просто пересядьте на "Форд", і ви побачите, як життя стане легшим.

Правильний підхід — коли чоловік намагається більше заробити, а жінка — менше витратити, і це надихає чоловіка заробити ще більше.

Якщо чоловік бачить, що, як би він не старався, завжди не вистачає, то він взагалі перестане щось робити.

Коли жінка повністю розпоряджається грошима, виникає стрес для неї ж

Якщо з'являються додаткові витрати, а оскільки чоловік не витрачає гроші, він не розуміє, чому не вистачає, і підсвідомо вішає провину на жінку.

Коли чоловік сам заробляє і витрачає, він розуміє, що не він багато витрачає, а світ такий. А якщо він цього не робить, йому здається, що дружина кудись зливає гроші. Раніше ж вистачало!

Тому за продуктами теж краще ходити чоловікові. Жінка повинна давати йому список, і все. У такому випадку він ще відчуває себе добувачем.

Якщо у чоловіка немає на покупки часу і сил, швидше за все, він занадто багато часу витрачає на роботу. Варто про це задуматися!

Коли жінка не вірить у здатність чоловіка керувати фінансами

Як він це зробить? Адже у нього немає досвіду, а ви б могли добре впоратися. Чоловік справді може створювати безлад спочатку. Не втручайтеся! Чоловік розбереться.

Він прогресує, долаючи труднощі.

Жінка повинна поставитися до цієї проблеми як ще до одного трампліну, який чоловіка просуне. Вона повинна сісти і сказати: «Я жінка. Я терплю пів року. Він навчиться. У нього дві вищі економічні освіти. Моє завдання — його не принизити».

Таким чином, чоловік може взяти на себе фінансові обов'язки.

І жінка побачить, що світ не руйнується, а проблеми вирішуються. Заробляти, розподіляти і витрачати — не жіноче завдання. Її завдання — планувати.

Наприклад, ви вирішили зробити ремонт. Жінці потрібно підібрати шпалери і вказати чоловікові, куди їх наклеїти. Завдання чоловіка — заробити на шпалери і продумати, як він буде робити ремонт — сам чи найме професіоналів. Жінка в жодному разі не повинна надягати пілотку з газети, лазити по драбині і клеїти.

Занадто довго фінансуєте дітей

У дітей завжди повинні бути кишенькові гроші. Дитина повинна вчитися поводитися з ними. Але іноді батьки роблять помилку — вони дають кишенькові гроші в обмін на якусь послугу.

Дітям не потрібно платити за заслуги. Вони повинні розуміти, що ви просто даєте їм на кишенькові витрати. Але як тільки дитина влаштується на роботу, кишенькові гроші потрібно скасувати.

Джерело