Ось чому дуже важливо виділяти в сімейному бюджеті окрему суму на задоволення

Люди, які звикли розраховувати сімейний бюджет, знають про необхідність щомісяця виділяти в ньому "веселі гроші", інформує gazetapo.lviv.ua.

Що розуміється під цим терміном, для чого вони потрібні і чи можна обійтися без подібної статті витрат?

Незвичайний термін

Людина що багато працює прекрасно розуміє, що таке фінанси і сімейний бюджет, тому вміє вибудовувати його, розраховуючи все до копійки. Однак навіть вона може припуститися помилки, не включивши до списку місячних витрат статтю, яка б відповідала за розваги. Багато хто вважає дурістю виділяти окрему суму на задоволення, проте це не так.

Формування певної суми для розваг, навпаки, дозволяє збалансувати свій бюджет і не розтратити гроші даремно. Важливо, щоб подібні суми на щомісячні походи по культурних закладах були у кожного члена сім'ї. При цьому, як тільки гроші на розваги закінчуються, важливо зуміти зупинити свої витрати і не вийти за межі відкладеної суми.

Для чого потрібна ця стаття витрат

Якщо людина чітко розуміє, скільки в місяць вона готова витратити на свої розваги, тим простіше їй контролювати весь свій бюджет в цілому. Коли гроші на відпочинок спочатку не плануються, людина може відчувати стрес і у якусь мить навіть зірватися і зробити ряд спонтанних і незапланованих покупок просто для того, щоб порадувати себе.

Мета створення подібної статті витрат полягає не тільки в тому, щоб відточити свої навички ведення бюджету, але і в тому, щоб встановити для себе певні винагороди в незалежності від виконаної праці. Експерти вважають, що розумно відкладені гроші на розваги допоможуть задовольнити повсякденні потреби і зробити людину більш щасливою.

Скільки грошей слід відкладати

При формуванні бюджету на місяць слід відразу ж закласти 10% від свого доходу на культурно-розважальну програму. Вона може включати в себе вечірки, походи в кіно, подорожі, відвідування тренажерного залу, похід в салон краси тощо. Експерти вважають, що подібної суми буде достатньо, щоб вдосталь відпочити, а також не пробити занадто великий пролом в сімейному бюджеті. Якщо у вас не виходить самостійно відкладати гроші, можна звернутися за допомогою до членів сім'ї або друзів, яким ви довіряєте.

При цьому експерти вважають, що необхідно періодично звірятися із запланованим бюджетом і намагатися витрачати на розваги трохи менше відкладеної суми. Решту грошей можна буде перерозподілити на наступний місяць або ж відкласти на якусь важливу для вас справу, наприклад, покупку квартири або машини.

Джерело