Ось чому не можна вбивати сороконіжок, навіть якщо ви їх боїтеся


Її страшний вигляд оманливий. Але насправді, ця істота — дуже корисний хижак, який полює на тарганів та термітів — більш небезпечних створінь, інформує Ukr.Media.

З сороконіжками ми найчастіше стикаємося у вологих підвалах і ванних кімнатах. Деякі можуть все життя жити в приміщеннях, а інші влітку знаходяться на відкритому повітрі, полюючи на личинок та павуків, а з настанням холодів перебираються всередину.

Хоча цих хижаків і називають сороконіжка, у них тільки 30 ніг. Передні дві лапи у вигляді іклів з отрутою служать для того, щоб полювати на комах. Але не турбуйтеся, ці ікла занадто слабкі, щоб проколоти шкіру людини. Решта лап дозволяють їм пересуватися на максимальній швидкості і ловити своїх жертв, використовуючи тактику, яка називається ласо, при якій сороконіжка пов'язує свою здобич масою довгих ніг. Також досить дивне видовище, коли сороконіжки самі стикаються з погрозами, вони можуть самостійно ампутувати собі ноги, щоб втікти від хижаків.

Розмір сороконіжки становить 2-5 см, а середня тривалість життя — від 3 до 7 років. Вони мають жовтувато-сіре забарвлення з темними смужками, які йдуть уздовж тіла.

Завдяки своєму доброму апетиту, всього одна сороконіжка здатна знищити вражаючу кількість шкідливих комах. В її раціоні присутні павуки, мурахи, клопи та таргани. Так що, коли наступного разу побачите в своєму будинку цю істоту, не поспішайте від неї позбавлятися.

Джерело