Олена Зеленська розповіла, як відбулась підсумкова відеозустріч Саміту перших леді та джентльменів

Про це йдеться у дописі дружини Президента України Олени Зеленської у Facebook.

«Провели підсумкову в цьому році відеозустріч Саміту перших леді та джентльменів (Summit of First Ladies and Gentlemen). Мої колеги — перші леді та джентльмени — поділилися своїми результатами за 2023 рік і планами на наступний. Чоловік Прем’єр-міністерки Королівства Данія Бо Тенгберг працює над створенням документального серіалу про вплив війни на Миколаїв і його жителів, а також про відбудову міста. Перша леді Естонії Сір’є Каріс поділилася результатами співпраці Естонії з Житомирською областю та кооперації з Фундацією Олени Зеленської. Перша леді Ісландії Еліза Рейд розповіла про результати Всесвітнього форуму жіночого лідерства», — написала Олена Зеленська.

За її словами, дружина голови уряду Іспанії Марія Бегонья Гомес Фернандес наголосила на активній роботі посольств України та Іспанії задля покращення інтеграції українських дітей в іспанське суспільство та розповіла про кооперацію Міністерства охорони здоров’я та Міністерства оборони для навчання українських лікарів у сфері ампутацій та реабілітації.

«Перша леді Сербії Тамара Вучич поділилася результатами активної роботи з популяризації та збереження культурної спадщини, запросивши колег взяти участь у відповідному фестивалі. Партнер Президентки Словаччини Юрай Різман зазначив, що участь у Саміті допомогла йому розпочати проєкти, що підкреслюють важливість ментального здоров’я, у Словаччині. Чоловік Президентки Словенії Алеш Мусар повідомив, що перший етап навчання українських тренерів у Молдові щодо надання психосоціальної допомоги дітям завершився, і подякував за допомогу українських рятувальників у ліквідації наслідків повені в Речиця-об-Савині. Дружина Президента Європейської ради Амелі Дербаудренгієн привітала Україну з новим етапом на шляху до вступу в ЄС і наголосила на необхідності продовжувати надавати допомогу та підтримку нашій державі», — зазначила дружина Президента України.

І додала, що Саміт стає постійною платформою, готовою відповідати на глобальні гуманітарні виклики:

«Можна сказати, що це наша оновлена місія. А як ми вже з’ясували, виклики, що постають перед усіма людьми світу, дуже подібні. Наш Саміт уже знайшов власну формулу стійкості: у взаємодії, спільних цінностях і допомозі тим, хто її потребує. Працюємо далі».

Джерело