Обласний медичний заклад та лікарня у польському місті Седльце розпочинають реалізацію спільного проєкту

Обласний Медичний Заклад Та Лікарня У Польському Місті Седльце Розпочинають Реалізацію Спільного Проєкту

Підписали перший контракт на реалізацію проєкту у пріоритеті «Здоров’я» в рамках Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

Його втілюватиме Львівський обласний клінічний діагностичний центр разом з Мазовецькою воєводською лікарнею святого Івана Павла ІІ, що в польському місті Седльце.

Проєкт має назву «Зазирни всередину себе – розширення доступу до спеціалізованої діагностичної візуалізації на польсько-українському прикордонні».

Обсяг фінансування для діагностичного центру —  понад 1 млн. євро. За ці кошти лікарня закупить магнітно-резонансний томограф, облаштує колл-центр з відповідним апаратно-програмним забезпеченням. Використання сучасного програмного забезпечення зокрема дозволить перетворити архів лікарні у його цифровий аналог медичних зображень.

«Це досить велика сума коштів і ми радіємо, що вдалось її залучити для покращення доступу наших мешканців до якісної медицини, новітніх діагностичних технологій, — каже керівниця департамету МТД і міжнародного співробітництва Ірина Бутинець. — Сподіваємося, що й інші проєкти за участю наших медичних закладів невдовзі матимуть успішний старт».

Як розповіла пані Ірина, конкурсний відбір проектів у пріоритеті «Здоров’я» відбувся торік. Для Львівщини Моніторинговий комітет затвердив сім проєктів на загальну суму гранту 6 млн євро.

«Лікарні у Львові та області охоплять п’ять з цих проєктів, — зазначила Ірина Бутинець. —  Окрім обласного клінічного лікувально-діагностичного центру, участь у програмі візьмуть Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр, обласний госпіталь ветеранів війни та репресованих імені Юрія Липи, Мостиська міська лікарня, Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги».

Також заплановані проєкти за участю Головного управління ДСНС України у Львівській області та Львівського медичного університету. У першому випадку вони передбачають покращення технічних можливостей пошуково-рятувальних команд (заплановано придбати позашляховик, квадроцикли на гусеницях, снігоходи, медичні аптечки, лавинне обладнання, лижне спорядження, відеореєстратори, ручні компресії грудної клітини, портативний узд-апарат). У медуніверситеті створять платформу співпраці для теледіагностики, закуплять офтальмологічне обладнання.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації