Нові популярні види туризму

Деякі з сучасних видів туризму просто вразять вашу уяву — вони виходять далеко за рамки стандартних схем і уявлень про подорожі, і, мабуть, у цьому їхня основна принадність.

Сільський туризм, або агротуризм

Звичайно, це не Дубаї або Мексика. Але зараз настав час, коли сільський туризм набирає популярності. Такий вид туризму допоможе відволіктися від міської суєти і згадати своє сільське дитинство, а деяких — ознайомити з життям у сільській місцевості, інформує Ukr.Media.

Зазвичай, туристи живуть у спеціалізованих таборах або маленьких селищах, в контакті з природою. Туристи під час відпочинку знайомляться з життям невеликих селищ, спостерігають за сільськогосподарськими роботами, здійснюють піші екскурсії по околицях, вивчають флору і фауну, подорожують по горах і озерах. Під час таких поїздок організовуються курси національної кухні і т.д.

Серед такого виду туризму дуже популярні страусині ранчо, бджолині ферми та інші фермерські господарства. Тут можна зайнятися риболовлею, збиранням врожаю, доїнням корів і заготівлею корму на зиму. Та по фінансах такий туризм сильно не вдарить: знайти подібне можна, не виїжджаючи за межі країни. Ну а якщо немає обмежень у фінансах, то чому б не полетіти в Австралію подивитися на кенгуру?

Кінотуризм

Напевно, кінотуризм — один з тих, хто може об'єднати і старого, і малого своєю любов'ю до фільмів усіх жанрів. Фанати Гаррі Поттера і Шерлока Холмса можуть відправитися в Англію і насолодитися вершковим пивом в селі Гоґсмід, створеним студією 20th Century Fox, прогулятися по Бейкер-Стріт, не забувши заглянути в будинок-музей 221В.

Цей вид туризму не має меж і кордонів: кожен хоч раз у житті мріяв побувати в костюмі улюбленого героя кіно, приміряти на себе роль, яка давно полюбилася на великому екрані. Найвідчайдушніші фанати готові платити будь-які гроші, щоб побувати на місці зйомок кращих світових блокбастерів або екранізації класичних романів сестер Бронте.

Гастрономічний туризм

О, так! Відразу в голові з'являється картинка Ейфелевої вежі, біля якої можна скуштувати справжній гарячий французький сніданок, що складається з круасанів і кави. А Італія з її ароматними піцами і смачними пастами? Або екзотична Азія з найрізноманітнішою кухнею у світі? Вибір тут настільки багатий, що не вистачить і життя, щоб спробувати все.

Духовний туризм

Такий вид туризму підійде для тих, хто шукає гармонії з собою, захоплюється йогою і медитацією. Індія, Таїланд, Індонезія — столиці духовного туризму. В таких місцях можна змінити на краще внутрішнє «Я», своє життя й думки в голові.

Бекпекінг

Бекпекінг — це такий вид туризму, який підійде для людей будь-якого віку. І навіть якщо у них в кишені мінімальна сума, вони все одно вміють побачити весь світ з одним рюкзаком за плечима. Любителі бекпекінга їздять автостопом, іноді — громадським транспортом. Ночують вони в наметах і часто нехтують навіть недорогими хостелами. Хоча дуже часто вони шукають однодумців в інтернеті і зупиняються один в одного з ночівлею, освоївши каучсерфінг.

Шопінг-туризм

Шоп-тури в нашій країні виникли на початку 90-х, коли багато людей їздили торгувати різними дрібничками в Польщу, продавати продукти в Москву і Гомель. Така форма залишилася до сих пір в населених пунктах біля кордону. Але самі шоп-тури розвинулися до вельми престижних подорожей. Тепер за кордон їздять за шубами і дизайнерськими речами. Ще кілька років тому деякі фірми пропонували безкоштовні путівки до Греції, якщо ви зобов'язувалися купити там шубу. Їх так і називали шуб-тур. Ціна була такою, що покривала витрати і на ваш переліт, і на проживання з харчуванням. Але людям таке подобалося.

Джерело