12 країн Євросоюзу вимагають від ЄК пояснень щодо заборони на імпорт українського зерна
Франція, Німеччина та ще десять держав вимагають від Єврокомісії пояснити рішення щодо продовольства з України.
Низка країн-членів Європейського союзу, серед яких Франція та Німеччина, стурбована запровадженням тимчасової заборони на імпорт агропродукції з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Про це 12 травня повідомляє Politico.
Зазначається, що відповідно до листа, з яким ознайомилося видання, міністри 12 країн висловили «серйозну стурбованість» угодою, яка, за їхніми словами, «підриває цілісність внутрішнього ринку ЄС».
Франція, Німеччина, Нідерланди, Ірландія, Греція, Австрія, Бельгія, Хорватія, Люксембург, Естонія, Данія та Словенія вимагають «термінового роз’яснення» угоди, яку, за їх словами, ЄК уклала «без консультацій з державами-членами».
«Ми закликаємо Комісію повернутися до прозорої процедури відповідно до встановлених правил у межах функціонування ЄС і його держав-членів», — йдеться у листі.
Нагадаємо, Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини на період з 2 травня до 5 червня 2023 року.
Крім того, фермерам вказаних країн запропонували допомогу у розмірі 100 мільйонів євро.
У листі, про який згадує Politico, міністри вимагають подальших обговорень ситуації та просять пояснити, як і чому було виділено кошти фермерам.
Заборона імпорту української агропродукції: що далі
Залиште відповідь