Не очищайте: фрукти і овочі, вся користь яких знаходиться в шкірці

Як їсти фрукти і овочі з максимальною користю для здоров'я: очищати шкірку чи ні? На це питання у дієтологів є однозначна відповідь, інформує Ukr.Media.

Лікарі сходяться на думці, що фрукти і овочі вживати з шкіркою тільки корисніше. В очищеному вигляді вони можуть позбутися багатьох корисних речовин. Дієтологи розповіли про користь шкірки шести фруктів і овочів.

Огірки

В їх зеленій шкірці міститься велика кількість клітковини, завдяки якій огірок перетравлюється дві години, а очищений овоч «пролітає» травний тракт за 20 хвилин. З шкіркою ми отримуємо цілий набір мікроелементів, які знижують холестерин і покращують роботу серцевого м'яза. Калій знімає набряклість, солі покращують обмін речовин в організмі. До речі, при хворобах органів шлунково-кишкового тракту лікарі радять з огірками бути акуратнішими, а при багатьох хронічних захворюваннях органів травлення і зовсім виключити їх з раціону.

Помідори

В одному помідорі може міститися до третини добової норми вітаміну С. А ще тут міститься потужний антиоксидант лікопін, що знижує ризик ракових і серцевих захворювань. Найбільше його міститься в шкірці томатів.

Яблука

У яблучній шкірці міститься нерозчинна клітковина, вітаміни А і С, флавоноїд з сильною антиоксидантною дією — кверцетин, який допомагає боротися з алергією і захищає серце. Подрібнену шкірку можна використовувати як добавку до вівсяної каші, вафель, кексів і млинців.

Гарбуз

Цей овоч ховає майже всі поживні речовини в шкірці. Причому, багато з них зберігається і після термічної обробки. Гарбузова олія містить полінасичені жирні кислоти і мікроелементи, багата цинком, має жовчогінну дію, сприяє виведенню продуктів метаболізму з печінки і нормалізує ліпідний обмін, тим самим допомагаючи печінці справлятися з детоксикацією.

Баклажани

Як і у випадку з гарбузом, в шкірці баклажана містяться найкорисніші елементи. За її фіолетовий колір відповідають рослинні глікозиди антоціани. Вони знижують рівень холестерину, перешкоджають розвитку запалення в організмі і працюють як антисептики. Одним з найвідоміших антоціанів є насунін. Він захищає організм від окисного стресу і пошкодження клітин.

Виноград

Зелений виноград містить сильний енергетичний комплекс, завдяки чому у людини відновлюється нервова система і серцевий ритм, зменшується тривожний стан, очищаються судини, приходить в норму кров'яний тиск. Шкірка будь-якого винограду містить високу концентрацію антиоксидантів і з'єднання ресвератрол — природний антибіотик. Виноград не рекомендують їсти при синдромі роздратованого кишечника і цукровому діабеті.

Джерело