«Не будуйте собі палац»: Чому я не шкодую, що побудував будинок 80 м²

Якщо купувати машину — то позашляховик, якщо будувати будинок — то великий, щоб не тільки сім'я помістилася, а ще й родичі, друзі, інформує Ukr.Media.

А вам точно потрібні ці зайві квадратні метри чи гра не варта свічок? Поділюся своїми міркуваннями та досвідом щодо цього, причому деякі висновки будуть досить жорсткими.

Передісторія

У мене є ділянка 6 соток у межах міста, на якій я здебільшого власноруч будую компактний двоповерховий будинок площею якихось жалюгідних 80 м². Знайомі, друзі, сусіди в один голос заявляють, що мій будинок замалий, а всі нормальні люди будують будинки від 100 кв. м. Але я впевнений, що точно не прогадав.

До 23 років я жив у приватному будинку площею 90 кв. метрів, причому максимальна кількість мешканців у будинку доходила до 7 осіб і нормально жили, скажу я вам!

Вже пізніше, коли потрібно було вибрати який будинок буду будувати для своєї сім'ї з 4 осіб, спостерігав за сусідами, які всі поголовно побудували великі будинки. В підсумку зрозумів, що великий будинок мені не потрібен і ось чому.

Мрії не відповідають реальності

Часто запитую у знайомих, скільки квадратних метрів їхнє житло і чи вистачає їм місця для комфортного проживання. У більшості випадків мені відповідають, що 2-4 людини живе в 2-3 кімнатній квартирі і їм достатньо цієї площі.

Виходить, що середня площа їхнього житла 45-90 кв. метрів і їм вистачає, тоді чому мій будинок площею 80 кв. метрів маленький? На це питання зрозумілої відповіді, мабуть, жодного разу не отримав. Тобто будинок має бути великим, тому що всі собі уявляють його саме так і ніяк інакше.

Сам зараз живу з сім'єю в квартирі площею 46 кв. м і ніби вистачає, а якщо переїдемо в будинок майже вдвічі більший за площею, то точно вистачить.

Великий будинок — довше будувати

Ціни на будматеріали та вартість робіт постійно зростають, іноді роблять це дуже швидко. Тому кожен квадратний метр житлової площі відсуває закінчення вашого будівництва на місяці, якщо ви будуєте своїми силами або з нестачею грошей.

Будинок площею до 100 кв. метрів реально побудувати своїми руками за 3-5 років, а от будинок 200 кв. метрів розраховуйте закінчити років через 10-12. Чи витримаєте ви такий розклад — незрозуміло. Особисто я не хочу будувати 10-12 років собі будинок.

Великий будинок — грошовий пилосос

Коробка, навіть великого будинку, виходить недорого. Проблеми починаються з моменту внутрішніх робіт. Обставити меблями великі площі буде коштувати просто космічних грошей!

Один знайомий побудував великий будинок. Через нестачу грошей, всередині постелив найдешевший лінолеум, пофарбував стіни дешевою фарбою, наклеїв бюджетні шпалери, обставив бюджетними меблями і отримав не затишок сімейного вогнища, а сільську поліклініку.

Чим більший будинок, тим більші витрати на його обслуговування та утримання. Дрібні ремонти, податок, опалення — все це висмоктує з вас гроші.

Колишня колега по роботі пішла на пенсію, грошей стало менше і вони з чоловіком наважились демонтувати другий поверх будинку через великі рахунки за опалення непотрібних приміщень. Все вийшло, тепер вони задоволені.

Невпевненість у завтрашньому дні

У сучасних реаліях навіть найбільш забезпечені люди не впевнені в завтрашньому дні. Сьогодні все відмінно, а завтра скоротили з високооплачуваної роботи, втрачена працездатність, пенсія підкралася непомітно, та що завгодно може бути! При цьому є побудований палац, який потрібно утримувати, платити податок. Може тоді продати його?

Низька ліквідність

Якщо вам потрібно продати будинок, то це проблема. Великі дорогі будинки довго продаються. Заради інтересу поглядаю оголошення з продажу нерухомості, реально деякі будинки продаються роками.

Діти не будуть з вами жити вічно

Часто чую таку фразу — будую будинок для своїх дітей, щоб жили в хорошому великому будинку і раділи життю. Тільки чомусь всі забувають, що діти швидко виростають і йдуть створювати свою сім'ю. Їм не потрібен ваш будинок, вони побудують свій, як би жорстко це не звучало. Та й друзі не так часто в гості приходять, як ви думали. В підсумку великий будинок пустує.

Знову випадок з життя. Один із сусідів будував будинок довго, років 12. Коли закінчив, єдиний син одружився і став жити окремо. Зараз цей сусід з дружиною на пенсії, живуть у двоповерховому будинку площею 200 кв. метрів. Більше половини будинку пустує, рахунок за опалення чималий… Виходить, що цей будинок "з'їв" найкращі роки життя, які можна було б витратити на сім'ю, подорожі тощо.

Висновки

Ідеальний випадок — заплатити гроші. Тоді за сезон вам побудують будинок під ключ, щоб відразу заселитися і жити поживати та добра наживати. Для більшості цей варіант неможливий, для мене в тому числі. Тому і не шкодую про те, що будую невеликий будинок. В планах заїхати в нього через 1,5 року, а не через 10 років.

Джерело