Фото: Мінінфраструктури України Зерновий експорт з України може скоротитися
Обмеження експорту тимчасово знизять продовольчу інфляцію в Україні, але підвищать тиск на обмінний курс, вважає регулятор.
Ризик припинення або ускладнення роботи зернового коридору помітно посилився. Додаткові проблеми може створити продовження терміну обмежень імпорту українського продовольства окремими європейськими країнами. Про йдеться у Інфляційному звіті Національного банку України за квітень, оприлюдненому напередодні.
Вказано, що такий сценарій погіршить перспективи експорту сільськогосподарської продукції та зменшить валютні надходження:
- на 270 млн доларів на місяць – у разі продовження заборони експорту продовольства в сусідні країни;
- на 290 млн доларів на місяць – у разі непоновлення дії зернового коридору;
- на 800 млн доларів на місяць – у разі одночасної дії обох обмежень з урахуванням часткової переорієнтації на альтернативні шляхи поставок.
За даними НБУ, обмеження експорту тимчасово знизять продовольчу інфляцію в Україні за рахунок збільшення пропозиції на внутрішньому ринку.
«Але це ускладнить діяльність аграріїв та може змусити їх зменшувати посіви, що негативно відобразиться в подальшому на економічній активності та підвищить тиск на обмінний курс», – зазначив регулятор.
Раніше у Туреччині заявили про ризик для зернової угоди. У Росії великий список вимог щодо продовження зернової угоди, починаючи із перепідключення Россільгоспбанку до системи SWIFT.
Як відомо, у березні Україна заявила про пролонгування зернової ініціативи на 120 днів, а Росія – на 60. За версією Москви, угода закінчується 18 травня.
Залиште відповідь