Новини Дрогобич Культура мистецтво Освіта Науковець з Дрогобича Ігор Набитович – серед номінантів Шевченківської премії-2025
Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка оприлюднив список літературно-мистецьких творів, які допущено до ІІ туру конкурсу, серед яких зокрема твір професора Дрогобицького державного педагогічного університету ім.І.Франка Ігоря Набитовича. Про це пише офіційний сайт вишу з посиланням повідомлення від Комітету премії.
Обрані твори представлено в 7 номінаціях. Всього до II-го туру пропустили 41 твір. Наступне засідання Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка заплановано на третю декаду січня 2025 року, під час якого відбудеться другий тур конкурсу.
Книга професора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка та Люблінського університету імені Марії Кюрі-Склодовської Ігоря Набитовича «Саґа мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький» змагатиметься у номінації «Літературознавство і мистецтвознавство».
Це літопис знаменитого графського роду Фредрів і Шептицьких: Алєксандра Фредро, якого називають «батьком польської комедії», його доньки Софії Шептицької (їй судилося стати матір’ю великого світоча українського народу Андрея Шептицького) і митрополита УГКЦ Андрея, про якого йдеться у третій частині. Ошатний том побачив світ у київському видавництві «Дух і літера» на початку 2023 року.
Автор вперше презентував свою трилогію у березні 2023 р. саме в стінах альма-матер.
Нагадаємо, у жовтні минулого року за монографію «Саґа мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький» Ігор Набитович став одним з двох перших лауреатів Премії імені митрополита Андрея Шептицького.
Ігор Набитович народився в Стебнику, закінчив фізико-математичний та філологічний факультети Дрогобицького університету та завдяки своїй науковій діяльності став видатним українським і польським вченим-літературознавцем, перекладачем. Сьогодні він є професором університету, а також – доктором філологічних наук, доктором філософії (PhD) Українського Вільного Університету в Мюнхені та головним редактором журналу «Слово і Час» Інституту Літератури Національної Академії Наук.
Залиште відповідь