Наскільки сильно зміниться глобальний рівень моря, якщо з води прибрати всі човни

Політик зі штату Вірджинія Скотт Піо недавно запропонував нетрадиційне розв'язання проблеми підвищення рівня моря: потрібно просто прибрати всі кораблі й човни з води, інформує Ukr.Media.

Американський політик-республіканець придумав розв'язання проблеми зміни клімату, до якого ніяк не могли додуматися вчені: потрібно просто прибрати всі човни з води, щоб знизити рівень моря. Але чи спрацює це?

"Мені цікаво. Як ви думаєте, рівень моря впав би, якби ми просто витягли всі човни з води? Просто думка, а не заява", — написав Піо у твіті.

Але що, якщо розглянути цю ідею серйозно?

Світовий океан, можливо, схожий на ванну: величезна, замкнута (всередині планети) водойма, яка поступово нагрівається. Так чому б не знизити рівні, прибравши всі іграшки?

Творець коміксів XKCD Рендалл Манро недавно спробував з'ясувати, наскільки сильно зміниться глобальний рівень моря, якщо з води прибрати всі човни. За підрахунками Манро, це призведе до зниження води на цілих 6 мікронів! Це приблизно ширина нитки павутини.

Манро також дійшов висновку, що нинішня швидкість підвищення рівня моря звела б нанівець весь цей прогрес всього за 16 годин.

Так собі ідея.

Джерело