Наскільки будівництво власного ВОЛЗ дозволяє заощадити на інтернет-зв’язку?

Наше майбутнє невід’ємно пов’язане з глобальною віртуалізацією світу, що вже активно проявляється через такі аспекти як 5G технології, розумні міста, Інтернет речей та безпілотні автомобілі. Ця цифрова революція можлива в контексті постійного збору, обробки та аналізу даних про наше життя, що дозволяє всій системі адаптуватись під наші потреби. Однак для реалізації цього масштабного проєкту потрібні якісні канали, якими стали усім відомі оптоволоконні лінії зв’язку. На сьогодні ВОЛЗ є безальтернативним та єдиним методом для побудови ефективних каналів комунікації на великі відстані, забезпечуючи необхідну швидкість і надійність передачі даних. Це основа будівництва саме безперебійних мереж. Велика кількість бізнесів при своєму масштабуванні вкладає фінансування в будівництво власних оптоволоконних ліній зв’язку, що розцінюється як розумна інвестиція в майбутній розвиток.

Хто прокладає оптоволокно інтернет: усі учасники процесу будівництва

Побудова корпоративної інтернет-мережі складається з комплексу різноманітних робіт, які зазвичай виконуються компаніями зі спеціалізованим фаховим допуском. Основні роботи, що включаються у процес прокладки оптики та монтажу оптики, можуть бути реалізовані як через єдиного комплексного постачальника послуг, так і шляхом окремого звернення до кожного учасника. Проте важливо розуміти, що ефективний контроль і координація між всіма учасниками процесу є вирішальними для успішної реалізації проєкту.

Основними учасниками у процесі будівництва ВОЛЗ є:

  • Замовник – це кінцевий споживач послуг, що визначає вимоги та очікування від волоконно-оптичних ліній зв’язку.
  • Підрядник – це компанія, що безпосередньо займається прокладкою оптики та її подальшим монтажем.
  • Проєктувальник — відповідає за розробку проєкту мережі, отримання дозволів на будівництво, що охоплює технічні та функціональні аспекти.

При самостійному зверненні до кожного з учасників процесу, важливо забезпечити детальний контроль над кожним етапом виконання робіт. Тому оптимальним варіантом є реалізація проєкту «під ключ» однією компанією, що забезпечує високий рівень взаємодії між усіма стадіями роботи та значно знижує ризики затримок і помилок.

Комплексні послуги з побудови корпоративної мережі та її підключення можна замовити у компаній, що працюють у такій комбінації:

  • Проєктувальник та підрядник — співпраця, що забезпечує безшовне втілення проєкту на папері до організації мережі в офісі. Зручно, проте підключенням до мережі та підтримкою буде займатися інша юридична особа.
  • Інтегратор або телеком-провайдер ВОЛЗ, що здійснює комплексний супровід проєкту, об’єднуючи функції проєктування, постачання матеріалів, будівництво та підключення до інтернету. Одним з лідерів на сучасному ринку України є компанія GigaTrans, що пропонує повний комплекс телеком-сервісів.

Яким типам бізнесу потрібен власний волоконно-оптичний зв’язок?

Використання оптоволокна для створення власних ВОЛЗ стає незамінним інструментом для компаній із середнього та великого бізнесу, які володіють широкою мережею складів, магазинів, офісів та філіалів. Для них монтаж оптоволокна і використання послуг ВОЛЗ провайдера стає стратегічним кроком. Окрім підвищення ефективності внутрішньої комунікації, це також забезпечує високий рівень захисту даних від несанкціонованого доступу, завдяки можливості контролю над мережею з боку власника.

Особливо актуально будівництво власних ВОЛЗ для таких напрямків бізнесу:

  • ритейл з великою мережею торгових точок;
  • сфера послуг, яка потребує швидкого обміну даними між локаціями;
  • агробізнес, для якого важливий моніторинг і управління великою кількістю аграрної техніки та ділянок в режимі реального часу;
  • IT-сектор, де високошвидкісний доступ до інтернету є критично важливим для розробки та тестування програмного забезпечення;
  • компанії з посиленими вимогами до безпеки даних, для яких контроль над мережею є пріоритетним.

Скільки коштує прокласти кабель оптоволокно?

Встановлення фіксованої вартості на послуги з прокладання кабелю чи будівництва інфраструктури не є можливим, оскільки ціна суттєво залежить від обсягу робіт, довжини ділянки, типу гірських порід, якими доведеться прокладати маршрут, та особливостей рельєфу місцевості. Кожен проєкт є унікальним, тому вимагає індивідуального підходу у визначенні вартості. Точні розрахунки можна отримати, звернувшись безпосередньо до телекомунікаційного оператора, який складе запит на потрібну вихідну інформацію та розробить актуальну кошторисну документацію для вашого проєкту.

Exit mobile version