Найсумніший #10YearsChallenge: ось як змінилася планета за останні 10 років

Відшумілий нещодавно #10YearsChallenge встиг запам'ятатися багатьом. Ми встигли порівняти себе і своїх друзів з тим, якими ми були 10 років тому, та оцінити зміни, що відбулися за цей період. Когось вони порадували, когось ні, але факт залишається фактом: зміни все-таки відбулися, інформує Ukr.Media.

Однак з плином часу змінюються не тільки люди, але й навколишнє середовище. І деякі зміни, які сталися за цей час навколо, можуть виявитися більш шокуючими, ніж наш власний вигляд на старих фото…

Вирубка лісів: з 2009 по 2019 роки розкішні ліси Амазонки втратили близько 60 тисяч квадратних кілометрів площі.

Що сталося з пластиковою пляшкою в море за 10 років? Абсолютно нічого, адже на те, щоб вона розклалася, знадобляться сотні років.

За даними НАСА, полярний крижаний покрив стрімко зникає зі швидкістю 12,8% кожні 10 років, що еквівалентно тисячам квадратних кілометрів.

Здається, що цьому жахливому фотографічному порівнянню не десятиліття, а століття. Це жахливе фото зробив Грінпіс.

Так виглядають наслідки незаконного видобутку золота в Гані, який, за деякими оцінками, забруднив до 75% водних басейнів країни.

Це фото показує швидкість нагрівання Землі з 2007 по 2017 роки.

Зникнення крижаних щитів руйнівно впливає на популяцію білих ведмедів, які тепер змушені адаптуватися до полювання на суші.

Є кілька видів, які зникли в останнє десятиліття. Серед них — блакитний ара, який у дикій природі більше не зустрічається

Якщо збережеться такий темп руйнування екосистеми, в наступному десятилітті зникнуть й інші види, наприклад — білий носоріг.

Потепління океану надає руйнівний вплив на морську флору і фауну, особливо на делікатну екосистему коралових рифів.

Від морських течій, які несуть тонни наших відходів, багато незайманих пляжів перетворилися в справжні звалища.

Але закінчити хотілося б все-таки на позитивній ноті. За 10 років було впроваджено багато проектів, в яких брали участь і установи, і населення. Ось такий чудовий ліс виріс за цей час на Суматрі.

Джерело