Найбільш неприємні наслідки, з якими ви можете зіткнутися через службовий роман

Багато засуджують службові романи і не даремно — зв'язок з колегою може як перерости в міцні відносини, так і зіпсує вам кар'єру, репутацію і нерви. Перш ніж зануритися в любовний вир з головою, варто подумати про можливі неприємні наслідки роману на роботі, інформує gazetapo.lviv.ua.

Службові романи — поширене явище, яке часто можна зустріти як у великих, так і в невеликих компаніях. Деякі пари дійсно познайомилися на роботі і після створили цілком щасливі сім'ї, спростовуючи стереотип про неможливість здорових відносинах в робочому середовищі і підтверджуючи, що іноді гра все ж варта свічок. Водночас багато обпеклися на цьому, а хтось і зовсім позбувся улюбленої роботи.

Плітки і злий умисел

Практично всі, хто почав відносини з колегою, намагаються приховати їх від оточуючих (принаймні, поки не стане ясно, що це — необов'язкова інтрижка або серйозний роман). І це правильна стратегія поведінки: як мінімум, інші співробітники будуть не в курсі вашого особистого життя, як максимум, про це не дізнається начальник, який може негативно сприйняти новину, що в кінцевому підсумку призведе до звільнення.

Однак, як показує практика, більшість колег помічають чужі службові романи і без відкритих проявів знаків уваги. Крім того бажання вибудовувати відносини таємно в деяких випадках може спровокувати плітки що швидко поширюються — природно, за вашою спиною. Ви не будете підозрювати, що хтось обговорює вас не в кращому ключі, а можливо, будує підступи. Одного разу вас можуть підставити або виставити в гіршому світлі перед начальством, після чого кар'єра в цій конкретній компанії навряд чи буде можлива.

Маніпуляція і залякування

Не всі відносини закінчуються на хорошій ноті — лише деякі пари приходять до спокійного і виваженого завершення своєї любовної історії. Загальне місце роботи — обтяжуюча обставина в такому випадку. Уявіть, що ваш роман буде короткостроковим, ви були занадто нерозбірливі, а, можливо, зрадили своєму партнерові або ж він заподіяв вам біль. Щодня зустрічаючись в одному просторі, вам буде вкрай складно абстрагуватися від особистих переживань. І навіть якщо ви перебудували себе і розставили всі крапки над "i", відповідати за вчинки колишнього ви не можете. Не варто виключати ймовірність того, що він затаїв на вас образу або все ще сподівається повернути відносини, хоче помститися або відновити справедливість. За час відносин він дізнався ваші слабкості і хворі точки, на які можна натиснути і маніпулювати вашою поведінкою. Його небажання бачити вас може перерости в чітку мету — вижити з колективу і ще раз викреслити зі свого життя.

Заздрість і лицемірство

Не всі в колективі діляться своїми робочими симпатіями (тим більше, якщо ви не дуже близькі і вас пов'язує виключно робота). Тому ви можете просто не знати, що ваша колега давно і без відповіді закохана в вашого коханого. Так само, як і не зможете передбачити, якою буде її реакція на ваші відносини — хтось гордо відійде в сторону, хтось постарається пережити любовну невдачу, а хтось може створити вам неабиякі проблеми і почати плести інтриги.

Пам'ятайте: якщо ви вирішите прийняти залицяння колеги, які до того ж помітить і колектив, то згодом можете почути щирі радісні слова підтримки або відчуєте заздрість і недоброзичливий настрій. На жаль, відразу ж розпізнати наміри не завжди виходить, тим більше, коли в гру вступає холодний розрахунок і лицемірство.

Брак особистого простору

Службові романи на роботі можуть протікати спокійно і розмірено: відносини у кожної пари індивідуальні і мають свої особливості. Незважаючи на це, багато психологів дійшли висновку, що у кожного партнера має бути свій особистий простір, час, територія. Навіть якщо бажання обох — проводити удвох якомога більше часу. Ви разом живете, снідаєте, вечеряєте і їздите в офіс. Одного разу може настати момент, коли ви відчуєте гостре бажання розширити свої кордони і проводити трохи більше часу наодинці з собою. Уникнути партнера на роботі виявиться набагато складніше, особливо якщо ви берете участь в одному проєкті і постійно зустрічаєтеся на планерках. Його поведінка і фрази почнуть дратувати, вдома ви будете злитися і можете підсвідомо образити партнера. Такі прояви погіршать емоційний стан обох. Природно, за допомогою розмови ви зможете вирішити цю проблему, але ймовірність її виникнення не можна заперечувати.

Емоційне та фізичне насильство

Часто можна почути історію: дівчина прийшла на нове місце роботи і швидко справила враження на начальника. Він надає їй знаки уваги, підтримує і переходить межі тільки ділового спілкування. Те, що багато піддаються цим приємним залицянням (особливо якщо молода людина приваблива і харизматична), зрозуміло. Зрештою, це тішить самолюбство, питання лише в тому, чи щиро настільки стрімкі прояви симпатії. Люди з більш м'яким характером можуть швидко потрапити під вплив вищого колеги і стати від нього залежними. Як морально, так часом і фізично.

Джерело