Кожен захищає свою нерухомість різними способами. Можна встановити решітки або найняти сторожа. Існує і професійна охорона, однак крім банального захисту власності від проникнення зловмисників є й друга вимога: спостереження за поточним станом з віддаленим оповіщенням про ті чи інші події. А тут без технічних засобів уже ніяк не обійтися. Встановити сигналізацію на квартиру у Львові сьогодні можна без зайвих проблем. Саме надійна система безпеки дасть змогу власнику бути впевненим у тому, що його майно під надійною охороною.
Сьогодні вибір таких засобів не обмежується єдиним рішенням одного бренду. Концепцію «Розумного будинку» продумано, випробувано і багаторазово обіграно в найрізноманітніших варіаціях. Найчастіше споживачеві пропонуються рішення, які закривають лише одну-дві складові проблеми: віддалене відеоспостереження за будинком, або його віддалена терморегуляція, або контроль за освітленням, і так далі до повного перекриття всього списку. Але як об’єднати весь цей зоопарк гаджетів, змусити його працювати як одне ціле, та ще й прив’язати до професійної охоронної служби? Відповідь на це питання можна знайти на сайті https://www.gazik.com.ua/.
Система безпеки Ajax
Основу бездротової системи безпеки Ajax становить центральний блок. Сам по собі він уже є системою, яка готова до роботи та може динамічно розширюватися і видозмінюватися завдяки підключенню додаткових датчиків.
Кожен гаджет — це доволі складна композиція елементів, що містить систему живлення та адаптер бездротового зв’язку, який допомагає тримати з’єднання з центральним блоком. Однією з головних особливостей системи Ajax є зашифрований двосторонній радіозв’язок Jeveller — це власна розробка компанії Ajax Systems. У ньому присутнє шифрування на основі стандарту AES, а саморегуляція потужності сигналу, що залежить від відстані та перешкод, дає змогу економити заряд батареї, від якої живиться віддалений датчик. Таким чином, датчики, розкидані по квартирі, одному або декільком домоволодінням, створюють єдину захищену мережу, розкрити або заглушити яку практично неможливо. Ну, принаймні зусилля, які можуть бути витрачені на її злом, навряд чи себе окуплять.
Ще одна особливість кожного пристрою — це повна (рідше — часткова) автономність. Датчики отримують живлення від замінних батарей, а запасу енергії в них може вистачити до семи років автономної постійної роботи. Зрозуміло, реальний термін залежить від умов експлуатації: відстані від датчика до централу, наявності фізичних перешкод, частоти спрацьовування. І, звичайно, важливу роль відіграє навколишня температура. На жаль, але акумуляторів, ємність яких не падала б за мінусових температур, поки що ніхто не розробив.
Наостанок — це чудовий дизайн кожного пристрою. Будь то датчик, сирена, брелок або цифрова панель. Розробники не дотримувалися ідеї прихованого встановлення своїх пристроїв, тому кожен гаджет має впізнаваний приємний вигляд і анітрохи не зіпсує своїм виглядом будь-який, найвишуканіший інтер’єр.