В межах зустрічі обговорили потреби Львівщини в умовах повномасштабної війни, пов’язані з початком опалювального сезону і можливим напливом ВПО.
Сьогодні, 7 листопада, очільник Львівської ОВА Максим Козицький поспілкувався з Тимчасово повіреним у справах Посольства Французької Республіки в Україні Бенжаменом Рорігом. З початку початку активної фази російсько-української війни Франція регулярно поставляє в Україну гуманітарну допомогу, яку розподіляють між регіонами.
«Дякую вашій країні за підтримку на міжнародному рівні, за гуманітарну і військову допомогу. Ми співпрацювали з Францією і раніше, реалізували кілька вартісних проєктів в культурній і економічній сферах. Сподіваємось, ваша країна і надалі буде підтримувати Україну – у боротьбі з ворогом зараз, і після перемоги, коли ми ввійдемо у систему європейських народів», – наголосив Максим Козицький.
Він окреслив ключові виклики, які зараз стоять перед Львівщиною, зокрема початок опалювального сезону та нестабільну енергетичну ситуацію в країні через ракетні атаки росії.
«Найбільш потреба – дизельгенератори. У Львівській області є приблизно 100 важливих закладів, які ми маємо ними забезпечити: медичні та освітні установи, геріатричні пансіонати. Удари по енергетичній інфраструктурі погіршують ситуацію, ми повинні облаштувати пункти обігріву, для цього маємо підготувати буржуйки, системи безпровідного живлення, палатки, теплові гармати тощо», – підкреслив очільник області.
Окрім цього, Максим Козицький зазначив, що після 24 лютого Львівщина прийняла чи не найбільше ВПО серед усіх областей України, станом на зараз офіційно зареєстрованих 256 351 тисяч осіб. Область готується до потенційної хвилі вимушених переселенців.
«Ми розуміємо, що буде наплив ВПО, Львівщина – єдина область, яка щоденно приймає 1 або 2 евакуаційні потяги з окупованих областей. Впродовж минулого тижня до нас приїхали 970 осіб, але ці цифри з настанням холодів можуть зростати. Найбільше прибуває людей із соціально незахищених верств населення: пенсіонери, діти із дитбудинків, пацієнти психоневрологічних диспансерів», – зазначив він.
За словами начальника ЛОВА, Львівщина підписала меморандум із понад 30 благодійними організаціями, які надають допомогу, тому зацікавлена і надалі знаходити європейських спонсорів.
«Ми обладнаємо пункти обігріву, займаємось реконструкцією старих гуртожитків профтехосвіти. Зараз 29 об’єктів на стадії ремонту – це майже 4 тисячі додаткових місць. Залучили 17 донорських організацій до облаштування місць тимчасового проживання, (як у проведенні ремонтних робіт, так і в постачанні побутової техніки). У Львівській області є ще 187 об’єктів – недіючі лікарні, недобудовані школи, де можна розміщувати ВПО в разі необхідності. Проте, ці місця потребують залучення коштів для реконструкції, сумарно 75 мільйонів євро», – зауважив Максим Козицький.
Він також додав, що з ініціативи Львівської ОВА у всіх районах області працюють консультативно-координаційні центри, у яких люди, які перебувають у кризових ситуаціях, можуть безкоштовно отримати допомогу психологів, юристів, соціальних працівників, допомогу в оформленні виплат та з пошуком роботи. ККЦ теж потребують залучення коштів, щоб виплачувати зарплату спеціалістам. Фінансову допомогу можна використати і на покращення медичної системи – закупити нове обладнання, більше ліків, зробити ремонти в лікарнях.
Зі свого боку Бенжамен Роріг запевнив, що Франція готова підтримувати Україну у всіх сферах та закривати конкретні запити.
«Ми надаємо свою непорушну підтримку в політичному сенсі та будемо співпрацювати з Україною пліч-о-пліч скільки це буде потрібно. Закликаємо звертатись до нас з конкретними потребами, які виникають, ми будемо швидко опрацьовувати їх і допомагати. Ці виклики є абсолютно зрозумілими, ракетні удари агресора збільшують навантаження, потреби множаться. Зазначу, що Франція підтримує вас не тільки словами, а й справами – 100 генераторів спільної Європейської ініціативи вже їдуть в Україну», – наголосив Тимчасово повірений у справах Посольства Французької Республіки.
Довідка: Франція доставила в Україну понад 1000 тонн гуманітарних вантажів, з них:
- громадянська безпека: 15 пожежно-рятувальних автомобілів, приведених у відповідність до українських стандартів, у тому числі 5 вживаних автомобілів, переданих у дар пожежно-рятувальними службами, та 10 нових автомобілів; 8 напівжорстких моторних плавзасобів; 19 тонн обладнання (рятувальне, очисне та захисне обладнання);
- медична допомога: 25 тонн невідкладних та реанімаційних препаратів, 14 тонн з яких надали асоціація Tulipe та медичні компанії, які входять до неї, а також медичний автомобіль, оснащений мобільним рентгенологічним апаратом, що дозволяє проводити обстеження в польових умовах;
- продовольча допомога: 60 000 продуктових пайків (дворазове харчування), 48 тонн готових страв та 13 тонн молока;
- аварійно-реабілітаційне обладнання: 5 генераторів, будівельні матеріали та брезент.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь