Міжнародна благодійна організація «Партнерство «Кожній дитині» спільно з Львівською обласною військовою адміністрацією реалізовуватимуть на Львівщині проєкт Всесвітнього дитячого фонду «CHILDHOOD» «Підтримка дітей раннього віку в умовах війни».
Метою проєкту є сприяти покращенню догляду, виховання та реабілітації дітей раннього віку, які в період війни виховуються в будинках дитини, прискорити їхнє влаштування у сприятливе сімейне середовище з врахуванням найкращих інтересів кожної дитини.
Як розповіла заступниця директора МБО «Партнерство «Кожній дитині» Зінаїда Кияниця, у межах проєкту надаватиметься підтримка органам влади, спеціалістам соціальної сфери щодо реформи будинків в інтересах дітей та розроблятиметься пакет послуг для цих дітей та їхніх сімей, особливо дітей з інвалідністю.
«Важливо максимально використати ресурси та потенціал працівників будинків дитини для надання ними послуг раннього втручання, реабілітації. Важливим напрямком роботи в період війни є створення додаткових можливостей для сімейного влаштування дітей, залишених батьківського піклування, тільки у Львівській області більше 200 дітей раннього віку евакуйованих у зі Сходу України у зв’язку з війною. Значна частина їх може бути усиновлена чи влаштована в прийомні сім’ї. Тому ми сприятимемо відбору та підготовці таких сімей», — зазначила Зінаїда Кияниця.
Реалізація проєкту передбачає:
- Проведення аналізу організації роботи будинків дитини, що діють в період війни у Львівській області, визначення сильних сторін, проблем та перспектив розвитку в напрямі забезпечення потреб цільової групи дітей;
- Здійснення оцінки потреб вихованців пілотних будинків дитини та розробка для кожного вихованця індивідуального плану його захисту, програми реабілітації та розвитку;
- Визначення потреби у запровадженні нових, необхідних для розвитку те реабілітації вихованців, послуг та їх апробація на базі пілотних будинків дитини (в т.ч. закупка послуг та обладнання) та ін.
Цільові групи проєкту:
— Діти-сироти
— Діти, позбавлені батьківського піклування
— Діти, залишені без піклування батьків чи влаштовані за заявою батьків/інших законних представників, зокрема: новонароджені діти; діти раннього та дошкільного віку, які перебувають в будинках дитини Львівської області, а також вихованці будинків Запорізької та Луганської областей, евакуйовані в період війни до Львівської області.
«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №78 від 31 січня 2023 року, до кінця року маємо сформувати чітке бачення, як працюватимуть обласні будинки дитини, провести оцінку потреб кожної дитини, яка отримує догляд і виховання у таких будинках. У цьому нам необхідна підтримка неурядових організацій, які мають досвід у впровадженні позитивних змін у сфері захисту дітей та зможуть надати методологічну та змістовну допомогу. Ми вдячні за співпрацю і за можливість реалізувати саме на Львівщині такий проєкт.
До реалізації міжнародного благодійного фонд Childhood будуть залучені працівники будинків дитини, медичні, педагогічні та соціальні працівники громад, органи опіки та піклування, обласного центру соціальних служб, неурядові та релігійні організації, які працюють у сфері захисту дітей та надання соціальних і реабілітаційних послуг», — зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
З боку Львівської ОВА у реалізації проєкту братимуть участь Служба у справах дітей, департамент охорони здоров’я та департамент соціального захисту населення, а також обласний Центр соціальних служб.
Як результат узгодження спільних подальших дій сьогодні між Львівською ОВА та МБО «Партнерство «Кожній дитині» був підписаний меморандум про співпрацю з питань захисту дітей.
Проєкт «Підтримка дітей раннього віку в умовах війни» фінансується Всесвітнім фондом благополуччя дітей (Королівство Швеція). Термін впровадження — від лютого 2023 р. до вересня 2024р.
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь