Загалом на створення цих центрів залучили майже 18 млн грн з бюджетів всіх рівнів та як підтримку від донорів.
Днями на Львівщині відкрили ще три навчально-практичні центри:
«Автохаб» – у Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва;
«Вітражне мистецтво» – у Львівському професійному коледжі прикладного мистецтва та дизайну;
«Цифровий друк» – у Львівському професійному коледжі сфери обслуговування та поліграфії.
Студенти навчатимуться в комфортних умовах, максимально наближених до тих, які в них будуть, коли підуть на роботу.
Здобувати освіту в цих НПЦ можуть як молоді люди одразу після школи, так і ті, хто хоче здобути професію в дорослому віці чи перекваліфікуватися.
Лише у 2024 році для розвитку мережі НПЦ Львівщина залучили 55 мільйонів гривень. Від 2020 року з державного, обласного, місцевого бюджетів, а також коштів спецфондів закладів і донорів скерували на Навчально-практичні центри у Львівській області 165 млн грн.
«Разом з тими, які відкриваємо сьогодні, у нас є вже 53 НПЦ, де можна здобути сучасну освіту за дуже затребуваними професіями. У нас найбільша мережа сучасних НПЦ в Україні. І ми продовжуємо її збільшувати. Дуже важливо розвивати можливості для якісної професійної освіти не лише в обласному центрі, а й в усіх районах Львівщини.
У 2025 році ми поставили собі за мету відкрити в області ще 5 НПЦ: це металообробка, машинобудування, харчові технології, транспорт, слюсарні роботи.
Маємо бути свідомі того, що для швидкої відбудови після закінчення війни наша держава потребуватиме величезної кількості мудрих людей, які знають, як будувати, ремонтувати, обслуговувати обладнання, розуміють технологічні процеси, тому інвестиції у профтехосвіту – це прямі інвестиції у те, якою буде Україна завтра», – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Більше про центри, які відкрили цього разу, у сюжеті:
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь