На Львівщині відбулася конференція «Бізнес-навички для зростання економіки»

На Львівщині Відбулася Конференція «Бізнес Навички Для Зростання Економіки» (11)

Захід об'єднав понад 120 учасників з трьох областей.

Конференцію «Бізнес-навички для зростання економіки» реалізували у межах програми GIZ «Slills4Recovery». Вона стала другим заходом у Львові для представників влади, освіти та бізнесу зі Львівської, Вінницької та Чернівецької областей.

Під час конференції учасники слухали виступи спікерів, а також брали участь у панельних дискусіях разом з представниками професійної освіти, центрів зайнятості та бізнесу. 

На заході обговорили такі теми:  «Підприємницькі навички в професійній освіті: сучасні методичні підходи, партнерство з бізнесом та роль держави» та «Власна справа як кар’єрний шлях: підтримка зайнятості дорослих, публічно-приватні партнерства та можливості для започаткування бізнесу». 

Присутнім презентували проєкт ГО «Junior Achievement Ukraine» та GIZ під назвою Skills4Business Ukraine, який входить до програми GIZ «Skills4Recovery» і спрямований на підтримку та розвиток підприємницьких навичок у молоді та серед дорослого населення. Основний фокус проєкту спрямований на розвиток підприємництва в 4 галузях, важливих для відновлення економіки України: логістика, сфера послуг, будівництво та агропромисловість. 

Також обговорили можливості  жіночого та молодіжного підприємництва в Україні. 

«Молодіжне підприємництво є дуже важливим. Адже ми хочемо виховати не просто робітників-професіоналів, які будуть виконувати завдання за вказівками, а молоде покоління українців, які згодом будуватимуть свої команди та компанії. Тому фінансова грамотність та інші навики для них будуть необхідні. Тож давайте разом плідно попрацюємо», – звернувся до учасників заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Олександр Кулепін також подякував програмі GIZ «Slills4Recovery» за фінансування і підтримку таких заходів. Адже це гарна змога обмінятися досвідом і навчитися новому. 

За словами спікерів заходу, на сьогодні важливими завданнями, що стоять перед українським суспільством, є відновлення економіки країни та сприяння соціальному розвитку суспільства. Важливу роль у цьому відіграють заклади професійної освіти. Вони мають спрямувати зусилля на розвиток підприємницької ініціативи та підприємництва, оволодіння необхідними вміннями і навичками для становлення конкурентоспроможної підприємницької діяльності в Україні. Власне підприємницька компетентність забезпечить спрямованість діяльності майбутнього фахівця на досягнення успіху в бізнесі та подальше самостійне здійснення професійної діяльності у сфері підприємництва.

«Підприємство в сучасному світі є одним із основних драйверів економічного розвитку. Ми маємо не відставати від інших країн на світовому ринку. Це означає, що наше завдання – впроваджувати розвиток підприємницьких навичок для наших випускників. Для цього потрібно правильно підготувати педагогічних працівників, посилити акцент в навчальних програмах, впровадити нові методики, а також розвивати співпрацю між закладами і бізнесом», – зазначила керівниця відділу взаємодії з соціальними партнерами та регіональними органами виконавчої влади Міносвіти Вікторія Джус.

До участі у конференції залучили понад 120 керівників та заступників керівників закладів професійної освіти Львівської, Вінницької, Чернівецької областей. Окрім цього, на заході були присутні представники Львівської, Вінницької та Івано-Франківської державних центрів зайнятості.

«Ми працюємо по принципу «не риба – а вудка». Людям, які втратили роботу, ми пропонуємо іншу, вони також можуть здобути іншу спеціальність, або започаткувати власну справу. Центри зайнятості відкриті і для молоді. Ми маємо прекрасну програму єРобота, тож з 18 років можна подавати заявку на започаткування власної справи, аби активно розвиватися та створювати робочі місця. З 2022 року по січень 2024 на Львівщині 1999 учасників програми отримали гранти», – зазначив керівник Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк.

Важливою є співпраця департаменту освіти і науки Львівської ОВА з громадською організацією «Джуніор Ачівмент Україна», що є провайдером навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація займається розробкою навчальних програм, в основі яких лежить навчання через практику та залучення менторів-підприємців у процес навчання. Зокрема, навчальні програми курсів з підприємництва «Компанія» та «Фінансова грамотність» отримали гриф Міністерства освіти і науки України. Учасниками цих програм стали також студенти закладів професійно-технічної освіти Львівщини.

«Системі освіти бракує саме такого духу інноваторства та підприємництва. Це те, що нарешті перебудовує освіту через 30 років після проголошення Незалежності. При новому підході, ми дамо змогу студентам показати свої таланти, своє креативне мислення, а надалі вони зможуть розвивати власний бізнес. Так, це — велика відповідальність, це — емоції, адже вони вкладатимуть душу у свою справу. Але це буде вже покоління нової України. І ми дуже дякуємо партнерам за допомогу у розвитку і плідну співпрацю», – додав директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Ініціативу «Бізнес-навички для зростання економіки: навчальні курси для студентів, викладачів професійної освіти та підприємців-початківців» впроваджує ГО «Junior Achievement Ukraine». У межах програми «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery» її реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за

дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Довідково.

Департамент освіти і науки Львівської ОВА співпрацює з ГО «Junior Achievement  Ukraine» упродовж 2 років. У січні 2023 року вони уклали меморандум про співпрацю. Спільний фаховий проєкт дозволив здійснити навчання підприємництву молоді закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти. У межах співпраці заклади отримали 350 ноутбуків на 4,5 млн грн. Його реалізували у Львівській та Чернігівській областях. 

23  квітня 2023 року у Львові відбувся перший в Україні ярмарок молодіжного підприємництва «Junior EXPO-2023». Своїми цікавими підприємницькими проєктами поділилися 145 студентів із 22 закладів професійно-технічної освіти й профільних коледжів Львівщини та 90 студентів із 14 закладів Чернівецької області. Львів’яни та гості міста мали нагоду не лише ознайомитися з різноманітною продукцією учнівських мінікомпаній, а й придбати її для себе.

Читайте також: На Львівщині стартував проєкт «Skills4Recovery-Швидкий шлях до працевлаштування»

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації