На Львівщині стартував Західноукраїнський форум рад ВПО

На Львівщині Стартував Західноукраїнський Форум Рад ВПО (6)

Учасники обговорять інтеграцію внутрішньопереміщених осіб, державні та місцеві можливості підтримки, систему соціальних послуг та успішні практики адаптації.

Сьогодні, 3 жовтня, на Львівщині стартував Західноукраїнський форум рад ВПО, який об’єднав представників рад ВПО з 8 областей України. Захід триватиме два дні. Під час події присутні візьмуть участь в воркшопах, обміняються досвідом, а також окреслять актуальні питання в панельних дискусіях. Зокрема, обговорять інтеграцію внутрішньопереміщених осіб, державні та місцеві можливості підтримки, систему соціальних послуг, а також успішні практики адаптації.

Зазначимо, що перші ради ВПО в Україні створені ще у 2019 році за ініціативи та підтримки благодійної організації «Стабілізейшен Суппорт Сервісез». Їх створення було відповіддю на зростання кількості внутрішньопереміщених осіб в Україні. Наразі на Львівщині зареєстрували 25 створених рад ВПО. 

«Багато ВПО на Львівщині сьогодні є координаторами від різних міжнародних організацій. Серед них можна згадати Мальтійську службу, представників якої я зустрічала вчора, а також «Право на захист» та інші. . Для нас важливо, що всі ці люди знаходять своє місце на Львівщині та допомагають один одному. 

Як зауважив Максим Козицький на одній із зустрічей із радами ВПО, важливо, щоб громадяни не сприймали себе лише як внутрішньопереміщених осіб. Натомість бачили себе як повноправних жителів Львівщини, які роблять вагомий внесок у життя регіону», – розповіла Галина Бордун.

Виконавча директорка благодійної організації «Благодійний фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» Валерія Вершиніна зазначила, що міські ради у громадах повинні планувати не лише «зараз», але й думати про майбутнє — на рік, два чи навіть три вперед. В умовах війни важливо передбачити, як громада функціонуватиме надалі. Громади зацікавлені в тому, щоб люди залишалися, знаходили роботу, платили податки. Це надзвичайно важливо — навіть у часи війни думати про майбутнє:

«Водночас, людям, які долучаються до Рад ВПО, важливо обмінюватися досвідом та навчатися один від одного, щоб працювати якісно. Іноді ідея може здаватися хорошою, але, дізнавшись досвід іншої громади, розумієш, що вона не працює. Тому координація між регіонами й громадами є надзвичайно важливою для впровадження ефективних політик, що допоможуть як під час війни, так і в майбутньому». 

Карта всіх Рад ВПО в Україні: Ради ВПО по всій Україні

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації