Зараз на Львівщині проживають понад 31 тисяча людей старшого віку, які зареєструвалися як ВПО
Більше ніж 10 тисяч осіб з інвалідністю знайшли прихисток в області. Є також чимало тих, хто не реєструється, але живе у нашій області і потребує підтримки.
Саме заради цих категорій населення на Львівщині продовжують розвивати мережу центрів підтриманого проживання.
«Відповідно до Комплексної програми охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, у нашій області почали створювати центри стаціонарного догляду і підтриманого проживання. Проєкти уже втілюють у Миколаєві та Підкамені. Завдяки «Карітасам», які одними з перших почали активно допомагати нам у цьому напрямі, за підтримки українсько-швейцарського проєкту «Психічне здоровʼя для України», спільно вдалося створити центри у Стрию, Дрогобичі та два центри у Львові. ГО «Майстерня мрій» та ГО «Дестигма» дуже підсилюють нас у Миколаєві.», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Один з таких центрів під опікою громадської організації «Майстерня мрій». Тут створили умови, максимально наближені до сімейних: від самостійного приготування їжі до підтримання чистоти й порядку у своїх кімнатах.
У будинку підтриманого проживання «ДІМ» навчають готувати їсти, застеляти ліжка, прати одяг. Тут живуть 20 людей з ментальним комплексним порушенням віком від 18 до 40 років.
Адреси центрів підтриманого проживання та центрів дозвілля на Стрийщині:
- Центр Підтриманого проживання «ДІМ» м. Стрий (Створено БО «Карітас» за підтримки MH4U, вул. Львівська, 74)
- Центр дозвілля «Help Age» м. Моршин, вул. Привокзальна, 61
- Центр дозвілля «Help Age» м. Стрий, вул. Степана Бандери, 24
В області є вже понад 350 центрів надання психосоціальної допомоги. З детальним переліком локацій ви можете ознайомитись на карті.
Залиште відповідь