Захід об’єднав майже дві сотні учасників.
Як розвинути соціальні послуги для людей старшого віку та з інвалідністю у громадах Львівщини? Про це сьогодні говорили учасники форуму, який провели в обласному центрі.
Участь у заході взяли представники громад, обласної та районних військових адміністрацій, громадських організацій, соціально відповідального бізнесу і релігійних організацій.
«Для мене важливо бути тут, адже сьогодні на Львівщині відбувається дуже багато трансформацій в соціальній сфері і Міністерство вітає такі трансформації. Нам важливо підтримувати громади, які обрали своїм пріоритетом гідність людини і її підтримку.
Одним з пріоритетів роботи Міністерства є розвиток соціальних послуг. Ми дуже вдячні всім партнерам за те, що разом рухаємося як в напрямі розвитку підтриманого проживання, так і інших соціальних послуг. Важливо комплексно допомагати родинам з родичами старшого віку або з інвалідністю», – зазначила заступниця міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
«Безбар’єрність і рівність можливостей, психологічне та ментальне здоров’я – виклики, з якими ми стикаємось щодня і працюємо над цим. Ми прагнемо зробити Львівщину безбар’єрною та з рівними можливостями для всіх. Це зокрема про соціальну підтримку людей з інвалідністю – центри підтриманого проживання, поєднані з послугою підтриманого проживання, яку анонсувало Міністерство соцполітики. Ми просимо до цієї роботи долучатись громади, адже тільки за час війни до нас приїхали понад 30 тис. людей старшого віку і 10 тис. людей з інвалідністю, і це лише ті, хто офіційно зареєструвався як ВПО. Зрозуміло також, що ті соціальні заклади, які є в нас, не можуть помістити всіх охочих. З іншої сторони – наше завдання деінституалізувати послугу і також залучити до цього процесу громади. Люди старшого віку чи люди з інвалідністю мають почувати себе комфортно і відчувати, що можуть приносити й приносять користь суспільству.
Наразі рівень послуг для людей з інвалідністю та старшого віку є недостатнім. З часу війни ми вклади в такі заклади більше 100 млн грн, дещо зросла зарплата соцпрацівників, та потреба у створенні таких закладів залишається високою. Плануємо наступного року зосередитися на співфінансуванні громад, які готові прийняти та підтримати таких людей. Також будемо звертати увагу на навчання працівників, підвищення їхньої кваліфікації, намагатися створювати умови для соціальної активності людей з інвалідністю та старшого віку», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Цьогоріч у березні на Львівщині відбувся перший форум «Соціальні послуги підтримки: людей старшого віку та людей з інвалідністю в громадах Львівщини». Це був перший крок, щоб створити стаціонарні центри догляду для людей старшого віку та з інвалідністю у Львівській області. Як проходив захід – читайте за посиланням
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь