На Львівщині представників громад чотирьох областей навчають писати проєктні заявки

На Львівщині Представників Громад Чотирьох Областей Навчають Писати Проєктні Заявки (1)

Захід організував Проєкт USAID Hoverla.

Сьогодні, 18 березня, на Львівщині розпочався масштабний тренінг для представників територіальних громад Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Рівненської областей. Зібралося майже 100 учасників.

Упродовж 5 днів вони працюватимуть над розробкою проєктних заявок в рамках програми Interreg NEXT «Польща-Україна 2021-2027». Захід організував Проєкт USAID Hoverla.

Тренерами є керівник Львівського регіонального офісу USAID Hoverla Олександр Волошинський, директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх, досвідчені експерти Олена Шинаровська та Петро Лазарчук. Вони ознайомлять представників громад з аплікаційною формою та додатками Програми, розкажуть, як правильно охарактеризувати проблеми чи потреби, на вирішення яких спрямований проєкт, сформувати бюджет, знайти партнерів тощо.

Серед спікерів також є працівники департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОВА. Вони мають багаторічний досвід супроводу проєктів органів місцевого самоврядування та громадських організацій в рамках Програми «Польща-Україна».

«Навички написання проєктів та підвищення кваліфікації проєктних менеджерів сьогодні надзвичайно важливі, — зазначила директорка департаменту МТД та міжнародного співробітництва ЛОВА Ірина Бутинець. — Адже від того, наскільки якісно українські заявники оформлять проєктні заявки, залежить їхній успіх у конкуренції за кошти фондів ЄС, які надаються у вигляді грантів в рамках різних цільових програм. Частина цих програм вже доступні для України. Це такі, як Interreg NEXT, Interreg EUROPE, DIGITAL, HORIZON, Креативна Європа, LIFE, CEF. Ще більше програм стануть доступними після набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі. Важливо, щоб наші громади були готові до таких можливостей. Скажімо, у Польщі майже у кожній гміні є спеціалізовані працівники, які пишуть заявки на конкурси проєктів. Було б дуже добре, якби і в наших громадах були такі люди».

Нагадаємо, Програма Interreg Next Польща-Україна, яка підтримується Європейським Союзом, є найпотужнішою серед усіх інших донорських програм на Львівщині за обсягом фінансування та впливом на життя громад. Лише за останні 5 років вона дала змогу реалізувати в нашій області понад 50 проєктів і залучити більш ніж 20 мільйонів євро гранту ЄС.

Серед вагомих проєктів, реалізованих за останні роки, є «Створення системи швидкого реагування на злочини і події у м. Львів», в межах якого реконструювали приміщення шести відділів поліції у Львові та збудували сучасну будівлю Центру швидкого реагування на вулиці Стрийській, оснастили її новітнім обладнанням. Також — проведення масштабної реконструкції очисних споруд у Червонограді, ремонт доріг в селі Нижанковичі на Самбірщині, встановлення 14 станцій для обслуговування велосипедистів у Яворівському національному природному парку, спорудження еколого-просвітницьких візит-центр у Верещиці тощо.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації