У неділю, 8 жовтня, в Народному домі відбулися консультації з громадськістю щодо перейменування міста. Розпочалися вони під головуванням першого заступника міського голови Червонограда Дмитра Балка. На зустрічі була присутня начальниця управління забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук.
Кожен з учасників консультацій у форматі «вільного мікрофона» мав можливість висловити свою позицію стосовно доцільності перейменування, запропонувати нову назву міста чи повернути його колишню назву. Під час досить-таки емоційної дискусії, переважна більшість присутніх у залі висловилися за те, аби не змінювати назву міста, оскільки в ньому народилося і виросло не одне покоління червоноградців, українських патріотів, котрі аж ніяк не пов’язані із радянським минулим. Історію Червонограда творили люди, котрі пройшли крізь тюрми і заслання у більшовицьких таборах. Червоний колір у них асоціюється не з совєтською символікою, а насамперед з червоно-чорними барвами прапора УПА, червоною калиною, зрештою, історичною назвою Червона Русь. За їх переконанням, місто, яке першим в радянському союзі зняло пам’ятник леніну іще в 90-х роках чітко задекларувало свою проукраїнську позицію.
Чимало пропозицій лунало, аби відкласти розгляд даного питання, позаяк воно не на часі. І лише троє учасників зустрічі запропонували змінити назву міста, відповідно на: Кристинопіль, Клюсів та Сагайдачний.
Відтак за підсумками консультацій буде складений протокол, у якому задокументують усі тези, озвучені доповідачами. Після того, як спеціальна робоча група проаналізує пропозиції, подані в Народному домі, а також в електронній формі на сайті електронних консультацій https://consult.e-dem.ua/consultations/683 , мешканцям буде запропоновано взяти участь в електронному голосуванні щодо цього питання.
Червоноградська міська рада
Залиште відповідь