У Києві Міністерство у справах ветеранів України за підтримки Програми розвитку ООН та Уряду Японії провело ветеранський форум #ЦифраЗахисникам. Захід присвячено актуальній темі розвитку цифрових інструментів та послуг для ветеранів та членів їхніх родин в межах переходу від військової кар’єри до цивільного життя.
Про це повідомляє Мінветеранів.
Участь у форумі взяли українські ветерани й ветеранки, представники ІТ-спільноти, радник — уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, очільники і представники Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства цифрової трансформації України, народні депутати України, представники Ради національної безпеки і оборони України, Пенсійного фонду України та громадських організацій.
На заході презентовано цифрові продукти, спеціально створені різними відомствами для наших Захисників і Захисниць. Вони сприятимуть адаптації до повсякденного життя, допоможуть знайти нові можливості та реалізувати свій потенціал.
Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна у вітальному слові наголосила, що цифровізація сервісів та послуг для Захисників та їхніх родин є вкрай важливою і стоїть у пріоритеті порядку денного Міністерства.
«У сучасному світі неможливо бути ефективним без цифрових рішень. Це шлях до безбар’єрного суспільства, щоб ветеран за кілька кроків у своєму смартфоні отримав потрібні йому послуги. Розроблені Мінветеранів цифрові рішення та продукти дозволяють обмін даними між державними реєстрами центральних органів влади, місцевими органами, що значно спрощує надання тієї чи іншої послуги особі — доступно, швидко та без бюрократії. Наразі державна ветеранська політика набуває нового змісту, створюються нові сервіси та програми для ветеранів, тому всі органи влади, ветерани та громадянське суспільство мають бути залучені в цей процес», — наголосила Юлія Лапутіна.
Також Міністр презентувала запуск на порталі е-Ветеран (https://eveteran.gov.ua/) електронної послуги з подачі заяви на посаду помічника ветерана, експериментальний проєкт якого поширено на 10 регіонів України.
Заступник Міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита презентувала цифрові рішення та продукти, які вже доступні на інформаційному порталі е-Ветеран (https://eveteran.gov.ua). Вони надають можливість Захисникам і Захисницям, які повертаються, швидко вибрати усі спроможності для безпроблемної реінтеграції до цивільного життя.
На форумі Мінветеранів цифра захисникам презентовано цифрові рішення для ветеранів та їхніх сімей Це цифрове рішення. Після ідентифікації на порталі людина відповідає на низку певних питань, що дозволяє визначити, які потреби для неї є більш важливими, та зорієнтувати саме по тих послугах, які є характерними для цієї особи. Наприклад, якщо людина проживає в тій чи іншій громаді, вона отримуватиме всі належні послуги з прив’язкою до цієї громади. Це дає можливість людині одразу орієнтуватися, куди звернутися, як отримати послуги максимально швидко» — розповіда Тетяна Калита.
Керівниця групи проєктів ПРООН з демократичного врядування Олена Урсу зазначила, що Програма розвитку ООН в Україні тривалий час співпрацює із Мінветеранів над реалізацією спільних ініціатив. Зокрема за фінансування Уряду Швеції, підтримала розробку низки електронних послуг для ветеранів.
«Програма розвитку ООН вважає пріоритетними питання підтримки ветеранів, зокрема на їхньому шляху до цивільного життя. ПРООН горда бути партнером Міністерства у низці стратегічних ініціатив, які покликані спростити ветеранам цей перехід, максимально використовуючи можливості цифрової трансформації», — сказала вона.
ПРООН в Україні у стратегічному партнерстві із Урядом Японії підтримала Мінветеранів у реалізації нової державної ветеранської політики. Зокрема, у формуванні та впровадженні системи переходу ветеранів від військової служби до цивільного життя «Перехід», а саме у частині створення відповідного електронного сервісу на порталі е-Ветеран.
Під час форуму #ЦифраЗахисникам також працювали діалогові майданчики, де учасники заходу мали змогу подискусувати щодо проєктів і програм цифрових можливостей для ветеранів та їхніх родин, обмінятись контактами та напрацюваннями тощо. Зокрема, обговорити інформаційно-комунікаційні системи держави, роль цифрових інструментів у переході від військової служби до цивільного життя, взаємодію міністерств, силових відомств, громадських організацій та ветеранів у цифровому середовищі.
Залиште відповідь