14 березня в приміщенні Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка» відкрили дві сучасні навчальні лабораторії – біотехнологічну та цифрову (з нахилом на 3D моделювання).
Обладнання для нових лабораторій придбане в рамках проєкту «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО», який реалізовується ГО Тех Стартап Скул за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».
Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) сказав:
«Відкриття модернізованої біотехнологічної лабораторії та IT-коворкінгу є важливим кроком у сприянні залученню молоді та підприємництву у Львівській області. Завдяки цим інноваційним освітнім просторам молодь матиме можливість робити практичні досліди та експерименти, що стануть емпіричною основою реалізації їхніх ідей в рамках гранту. Ця ініціатива не тільки важлива для розвитку молоді, але й може сприяти подальшому відродженню України».
Загальна вартість обладнання становить 550 тис.грн. Для потреб біолабораторії закупили новий потужний ноутбук, гомогенізатор, пірометр, роторну центрифугу, пристрій Multi-Vortex, лабораторний міксер, компактний шейкер-інкубатор для програмованого культивування клітин, мініцентрифугу, набір реактивів для практичних занять. Приміщення під лабораторії виділено Національним університетом «Львівська політехніка» в рамках загальної діяльності Tech StartUp School, в них проведено якісні сучасні ремонти.
Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:
«Ми сподіваємося, що завдяки відкриттю інноваційних освітніх просторів, учасники проєкту з розвитку молодіжного підприємництва зможуть проводити дослідження та згодом відкрити нові бізнеси у громадах, створюючи додаткові робочі місця та покращуючи якість життя на місцевому рівні, що є основною метою USAID «ГОВЕРЛА». Зважаючи на успішність реалізації проєкту у Львівській області, ми працюємо спільно з Tech StartUp School для його масштабування та сприяння ініціативам, спрямованих на розвиток молоді та молодіжного підприємництва».
Навчальна програма в рамках проєкту з розвитку молодіжного підприємництва триває вже понад місяць. Зараз учасники програми завершують утворення команд та висувають свої бізнес-ідеї на розгляд менторам та потенційним інвесторам.
«Дуже багато зараз говориться про винахідництво, але мало робиться на практиці. Цього року завдяки підтримці USAID Львівщина продемонструє на власному прикладі, як можна розвивати винахідництво. Після війни нам треба буде будувати нове і тут будуть дуже потрібні творчі ідеї нашої молоді. Ваша робота надихає інших!», — звернувся до присутніх директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.
Зазначимо, що учасники проєкту подали на розгляд понад 90 бізнес-ідей! Тому зі свого боку Львівська обласна військова адміністрація виділяє 3 млн гривень, за які профінансують найцікавіші стартапи.
Тренери курсу «Біотехнології» Катерина Гуцько та Дарина Ошиток розповіли про досягнення учасників програми та познайомили гостів події з новим освітнім простором. Тарас Лужецький, керівник лабораторії Bio Tech Hub презентував «Дослідження мікробіому шкіри та пошук ефективних пробіотиків», яке проводитимуть на новому обладнанні.
Вже на цих вихідних у нових лабораторіях проведуть дводенні навчальні табори для найактивніших учасників програми «Сприяння розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО».
Після завершення проєкту лабораторії будуть використовуватися за цільовим призначенням для потреб навчання молоді та створенню прототипів майбутніх інноваційних проєктів
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь