Мобільні групи надають підтримку ромській національній спільноті у виготовленні необхідних документів

Мобільні Групи Надають Підтримку Ромській Національній Спільноті У Виготовленні Необхідних Документів

Протягом наступних двох тижнів такі виїзди відбудуться ще у 4 територіальні громади Львівської області, де є місця компактного тимчасового проживання представників ромської національної спільноти.

Сьогодні, 16 липня, мобільна група вирушила до місця компактного тимчасового проживання представників ромської національної спільноти біля села Волсвин Червоноградської ТГ, аби надати підтримку у виготовленні документів.. 

Ця ініціатива відбулась в межах реалізації Плану заходів на 2024-2025 роки щодо впровадження Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року. Його затвердили розпорядженням начальника Львівської ОВА Максима Козицького від 15 лютого 2024 року № 113/0/5-24ВА. 

До складу мобільної групи увійшов начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Василь Дорош, фахівчиня з питань захисту Львівського польового офісу УВКБ ООН Софія Перфільєва, юрист NEEKA Lviv у проєкті «Захист та пошук рішень для осіб без громадянства, осіб під ризиком без громадянства та осіб з невизначеним громадянством в Україні» Анна Щурко, поліцейський офіцер Червоноградської ТГ Сергій Маринюк, медична сестра Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червоноград Надія Павлик та головний спеціаліст відділу з питань внутрішньо переміщених осіб, сімейної політики та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС Червоноградської ТГ Софія Натягла.

Фахівці провели ряд роз’яснювальних заходів, зокрема щодо: 

  • виявлення та пошуку серед представників ромської меншини недокументованих осіб, чи осіб у яких відсутні чи втрачені документи;
  • вивчення перешкод, з якими стикаються особи ромської спільноти, а також моніторинг потреб серед представників ромської спільноти;
  • важливості здобуття дошкільної освіти для розвитку дітей та їх соціалізації в суспільстві;
  • здорового способу життя, необхідності проходження профілактичного обстеження, важливості своєчасного та повноцінного лікування;
  • запобігання бездоглядності, безпритульності дітей, недопущення втягування їх у злочинну та іншу протиправну діяльність, запобігання домашньому насильству, наркоманії, тютюнопалінню та алкоголізму.

Протягом наступних двох тижнів виїзди мобільних груп мають відбутись ще у 4 територіальних громади Львівської області, де є місця компактного тимчасового проживання представників ромської національної спільноти.

Ідею формування мобільних груп для виїздів в усі місця компактного тимчасового проживання представників ромської національної спільноти у Львівській області обговорили і погодили на засіданні Робочої групи. Її створили розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.12.2021 № 1331/0/5-21 для напрацювання та втілення згаданого Плану заходів.

Реалізація проєкту стала можливою у межах співпраці Львівської ОВА з Львівським відділенням Міжнародного Фонду Охорони Здоров’я та Навколишнього Середовища «Регіон Карпат» (МФОЗНС «Регіон Карпат» NEEKA), який має значний досвід роботи у напрямку документування представників ромської національної спільноти.

Кожна особа, яка немає документів, може самостійно звернутися за допомогою до Львівського відділення МФОЗНС «Регіон Карпат» за адресою: м Львів, вул. Городоцька 225, оф. 108, та контактами: (098) 837 21 23.

Читайте також: «Парламент українського підпілля»: у Львівському історичному музеї відбулось відкриття виставкового проєкту

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації