Міністри НАТО зустрінуться з керівниками 25 оборонних компаній

Фото: Reuters (архівне фото) Міністри НАТО зустрінуться з виробниками оборонної техніки для нарощення виробництва

Міністри країн НАТО обговорять з найбільшими оборонними компаніями нарощування виробництва.

Міністри оборони країн НАТО 15 червня зустрінуться з керівниками 25 найбільших західних оборонних компаній, продовжуючи зусилля з нарощування виробництва боєприпасів. Про це повідомляє Euractiv з посиланням на власні джерела.   Зазначається, що західні союзники Києва вивчають, як продовжувати надсилати Україні необхідне військове обладнання. Уряди просять оборонні компанії нарощувати виробництво, в той час, як компанії просять про чіткі довгострокові сигнали щодо попиту, аби виправдати інвестиції в нові виробничі потужності, ланцюжки постачання і персонал.

«Серед представників оборонної промисловості є надія, що ця зустріч стане кроком вперед у роботі над майбутнім планом дій. Однак, як повідомили виданню джерела, офіційного порядку денного зустрічі поки що не оприлюднено, і конкретних результатів не очікують», — йдеться у публікації.   Серед запрошених — переважно високопосадовці та керівники оборонних компаній, що виробляють різні види боєприпасів, такі як ракети та реактивні снаряди.   Зустріч з представниками промисловості «буде особливо зосереджена на боєприпасах, що вирішують долю бою», повідомив напередодні зустрічі один з посадовців НАТО.   З боку європейської оборонної промисловості запрошені бельгійська FN Herstal, французько-італійська MBDA, фінська Patria, німецька Rheinmetall, норвезька Nammo, KNDS — об’єднання німецької KMW і французької Nexter, італійська Leonardo, а також турецька Roketsan.   Очікується також участь представників деяких галузей промисловості зі східного флангу НАТО — болгарського Арсеналу тв празької Чехословацької групи.   США будуть представляти компанії Raytheon Technologies і Lockheed Martin, які виробляють ракетні комплекси Javelin, HIMARS і Patriot, що постачаються українським збройним силам.   До списку запрошених компаній також увійдуть виробники безпілотників, такі як турецька Baykar і португальська Tekever, а також британська BAE Systems, румунська Romarm, хорватський виробник бойових танків Đuro Đaković Grupa, естонська Milrem Robotics і бельгійська Thales.

Нагадаємо, країни-члени ЄС в межах першого треку постачання боєприпасів Україні вже передали 220 тисяч снарядів різного калібру й 1300 ракет.

Джерело