Медики попередили, чим може загрожувати здоров’ю сидіння навпочіпки

Лікарі пояснили, чим може загрожувати здоров'ю сидіння навпочіпки. Виявляється, що в такій позі значно збільшується тиск в кровоносних судинах, і це сприяє розвитку, а також посиленню такої проблеми, як варикозне розширення вен на ногах, інформує Ukr.Media.

У такому положенні збільшується внутрішньочеревний тиск, відповідно зростає тиск у судинах, набухають вени на ногах, навантаження на них збільшується — уточнили медики.

Фахівці підкреслили: в позі навприсядки, навпочіпки потрібно перебувати не довше 15 хвилин. Людям з уже наявним варикозом не слід сидіти таким чином навіть зазначений час.

У тих випадках, коли робота або якесь заняття людини передбачає необхідність сідати навпочіпки, слід обзавестися спеціальними компресійними гольфами, говорять фахівці. При цьому через кожну годину необхідно робити 15-хвилинну паузу, протягом якої потрібно ходити, розминатися — при русі стимулюється відтік венозної крові, це не дає їй застоятися.

Лікарі попередили: люди, які дозволяють собі довго сидіти навпочіпки, ризикують роздобути тромбоз кінцівок — особливо, якщо вони схильні до варикозного розширення вен. А в разі тромбозу згусток крові (тромб) може переміщатися потоком крові уздовж підшкірної вени і дійти до паху — «полетівши» після цього в глибоку вену, такий згусток здатний спровокувати тромбоемболію легеневої артерії, небезпечну високим ризиком загибелі людини.

Джерело