Максим Козицький зустрівся із заступницею директора Української служби Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Марлен Медсен

Максим Козицький Зустрівся Із Заступницею Директора Української Служби Генерального Директорату З Питань Сусідства Та Переговорів Щодо Розширення ЄС Марлен Медсен (8)

Під час зустрічі обговорили процес децентралізації в Україні, її вплив на розвиток Львівщини та виклики, які постали перед регіоном в умовах війни.

Сьогодні, 25 листопада, у Львівській ОВА відбулася зустріч із представниками Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС. Делегацію очолила заступниця директора Української служби DG NEAR Марлен Медсен.

З української сторони участь у зустрічі взяли голова ЛОВА Максим Козицький та директорка департаменту міжнародного співробітництва Ірина Бутинець. Європейську делегацію також представляли керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні Генрік Гуйтфельдт та керівник групи з економічного аналізу та планування в Україні Септіміу Сабо.

Під час зустрічі начальник Львівської ОВА Максим Козицький розповів про поточну ситуацію на Львівщині. 

«На території області зареєстровано понад 208 тисяч внутрішньо переміщених осіб, серед яких понад 52 тисячі дітей, 31 тисяча пенсіонерів та близько 10 тис осіб з інвалідністю. Львівщина також залишається лідером за кількістю релокованих підприємства: із 238 компаній, які переїхала до регіону, 161 продовжує працювати.

Попри складнощі Львівська область демонструє стабільність і готовність до розвитку. Ми активно підтримуємо громади та релоковані підприємтва, створюючи умови для економічного зростання», – зазначив Максим Козицький.

Учасники зустрічі обговорили процес децентралізації в Україні, її вплив на розвиток Львівщини та виклики, які постали перед регіоном в умовах війни.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що децентралізація дозволила громадам отримати більше повноважень і можливостей для розвитку. Проте, дуже важливо завершити цю реформу.

Очільник області підкреслив важливість чіткого розподілу функцій між рівнями управління.

«Сьогодні ми стикаємось із завданням формування нової системи управління, яка передбачає чіткий розподіл функцій між громадами, районами та областями. Це стане основою для ефективного управління», – зазначив Максим Козицький.

Європейські партнери наголосили на необхідні спільної роботи з урядом України для визначення фінансових пріоритетів та ролі субрегіонального рівня.

«Ми розуміємо складнощі, з якими стикаються українські громади, та готові працювати з урядом для ефективного вирішення цих питань. Важливо, щоб кожен рівень управління чітко розумів свою роль», – зазначила заступниця директора і голова відділу економічної і секторальної політики в Українській службі Генерального директорату з питань сусідства та переговорів щодо розширення ЄС Марлен Медсен.

Також, Максим Козицький представив стратегію розвитку регіону до 2030 року, які включає такі напрями, як зелена енергетика, IT-індустрія, розвиток логістики, туризму та медичних послуг. 

Львівщина вже має потужний потенціал стати міжнародним медичним хабом. У регіоні функціонують чотири реабілітаційні центри, зокрема: центри – Unbroken, Superhumans, Галичина та Західний реабілітаційно-спортивний центр. Також представники області обговорили перспективи розвитку професійної освіти – за останні два роки у регіоні відкрили понад  40 навчально-практичних центрів.

Туризм, IT–сфера, логістика та агропромисловість залишаються ключовими сферами. Особливу увагу приділяють децентралізації електропостачання та створенню інноваційних рішень у переробці сільськогосподарської продукції. 

Також Львівщина є один із лідерів в Україна за кількістю створення молодіжних центрів. Відтак, в області вже працює 24 центри, які створені у співпраці з UNICEF. Ці молодіжні центри стали осередками для розвитку молоді, обміну досвідом і отримання соціальних послуг. Вони забезпечують можливості для освіти, неформального навчання, психологічної підтримки та організації дозвілля.

Більшість центрів облаштовані сучасним обладнанням, що відповідає міжнародним стандартам, і пропонують широкий спектр програм, які допомагають молоді реалізовувати свій потенціал. Завдяки співпраці з UNICEF, Львівщина створює умови, які сприяють згуртуванню молодіжної спільноти та її активній участі у житті регіону.

«Ми прагнемо бути не лише регіоном, який адаптується до викликів, але й прикладом для інших. Львівщина має потенціал стати взірцем сталого розвитку у всіх ключових галузях», – зазначив очільник області.

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації