Понад чотири десятки присутніх обговорили актуальні та проблемні питання галузі.
Актуальні та проблемні питання для бізнесу обговорили сьогодні під час зустрічі начальника Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, представників департаменту економічної політики з керівниками підприємств машинобудування та металообробки.
Підприємства машинобудування та металообробки є одними з найпотужніших підприємств регіону. Сьогодні саме вони відіграють ключову роль в державі, адже працюють для економічного тилу та для забезпечення, зокрема і потреб ЗСУ.
За час реалізації урядової програми «Евакуації підприємств із зони бойових дій» на Львівщину переїхали 49 підприємств машинобудування та металообробки. Керівники деяких із них також приєднались до зустрічі.
Враховуючи те, що ворог продовжує атакувати енергетичну інфраструктуру нашої держави, найболючішим питанням для бізнесу сьогодні є забезпечення робочих процесів за відсутності електропостачання.
Максим Козицький наголосив, що ситуація в енергетичній системі досить складна. До прикладу, після нещодавніх ракетних атак, під час яких пошкодили багато енергетичних об’єктів по всій країні, «Укренерго» та «Львівобленерго» були вимушені запровадити в області всі типи аварійних та погодинних відключень.
Відтак, нагадав, що, як і раніше, підприємствам рекомендують, де це можливо, переходити на нічні години роботи.
Як зазначили підприємці, для забезпечення робочих процесів зараз вони активно закуповують закордоном електрогенератори, акумулятори тощо. Відтак, виникають проблемні питання щодо перетину кордону товарів такої категорії без сплати ввізного мита та ПДВ.
Також серед ключових озвучених проблемних питань – блокування податкових накладних, затримка із відшкодуванням ПДВ суб’єктам господарювання.
Як наголосив очільник області, Львівська ОВА вже декілька місяців публічно порушує питання прозорості роботи податкової, зокрема в частині вищезазначених питань. Підприємства проходять всі перевірки, а їм не відшкодовують податок на додану вартість із незрозумілих причин. І закликав суб’єктів господарювання звертатись із цими питаннями у департамент економічної політики Львівської ОВА, оскільки коли це виходить у публічний простір, процес отримання коштів пришвидшується.
Також проговорили питання підтримки релокованого бізнесу, бронювання працівників підприємств тощо.
Нагадаємо, Львівщина – єдина в Україні запустила грантову підтримку для релокованого бізнесу під час війни.
Також в області діє Програма підтримки бізнесу на період воєнного стану. В рамках даної програми бізнес може отримати фінансову допомогу у вигляді маркетингових та сертифікаційних ваучерів, а також грант на співфінансування закупівлі виробничого обладнання. В межах зустрічі Максим Козицький вручив подяки представникам підприємств машинобудування та металообробки, в тому числі релокованим підприємствам.
Зустріч організували Львівська ОВА спільно з Програмою розвитку ООН у рамках проєкту GIZ/ПРООН «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом поєднання просування експорту з регіональним розвитком та Цілями сталого розвитку».
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь