1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.
Про це повідомив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Серед нас є багато вимушених переселенців. Є також ті, кому стати вимушеними переселенцями довелося двічі. Як-от Тетяні Адамівні (на першому фото). Коли у 2014 році рocія окупувала рідний Донецьк, пані Тетяна разом з чоловіком переїхали у Маріуполь. Мешкали у його батьківському будинку, вели господарство. Згодом жінка овдовіла. А коли у лютому 2022 року poсiя знову прийшла у її домівку, однозначно вирішила – буде вчергове переїжджати, але лише в межах України. Так вона і стала своєю уже у Новояворівську», — зазначив очільник Львівщини.
Він додав, що син пані Тетяни зараз боронить Україну на передовій, а сама вона регулярно допомагає плести маскувальні сітки для різних військових формувань ЗСУ. У свою роботу вона вкладає душу, любов та молитви, щоб захистити наших хлопців і дівчат й наблизити таку бажану Перемогу.
«У День людей старшого віку по-особливому дякую пані Тетяні та усім волонтерам старшого віку. Вони є надійною опорою нашої Медико-психологічної допомоги на Головному залізничному вокзалі у Львові. Щодня зустрічають евакуаційний транспорт з людьми, яким вдалося втекти з-під обстрілів. Чимало з них беруть активну участь у роботі Координаційних центрів підтримки цивільного населення, які з ініціативи Львівської обласної державної адміністрації розгорнули у всіх районах нашої області, щоб у співпраці з партнерами надавати безкоштовну кваліфіковану допомогу у різних напрямах всім, хто цього потребує», — поінформував керівник області.
Максим Козицький наголосив, що найстаршій волонтерці, Лідії Коломієць, 78 років.
«Але багато людей старшого віку і самі зараз потребують підтримки. Ми розвиваємо на Львівщині мережу місць, де зможуть у комфорті проживати ті, кому потрібен стаціонарний догляд. Працюємо над тим, щоб ті, хто здатен про себе потурбуватися самостійно, могли швидко отримувати послуги, яких вони потребують, на місці, у тих громадах, де проживають», — додав начальник Львівської ОВА.
Він також подякував усім партнерам Координаційного центру при ЛОВА, які допомагають нам підтримати людей старшого віку, зокрема HelpAge Ukraine — Представництво HelpAge International в Україні, Sant’Egidio.ua та ГО «Птаха України».
- Отримати допомогу можна перейшовши за посиланням
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь