Маємо спільно працювати над профілактикою хвороб серця на рівні області – Максим Козицький під час конференції «Стань на варті серця свого»

Конференція «Стань на варті серця свого»

Участь у конференції взяли майже 200 представників медичної спільноти області, громадських організацій та влади.

Сьогодні, 29 вересня, у Всесвітній день серця, у Львові стартувала медична конференція «Стань на варті серця свого», метою якої є активізувати громади, комерційні підприємства, освітні заклади, громадськість до впровадження інструментів попередження поведінкових факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ) та, зокрема, серцево судинних захворювань (ССЗ) як однієї з найбільш розповсюджених причин передчасної смертності працездатного населення в Україні.

Захід зібрав представників медичної спільноти області, зокрема лікарів, керівників медичних установ, інших працівників медичної галузі, представників громадських організацій, керівників громад та районних адміністрацій.

Розпочав конференцію начальник Львівської ОВА Максим Козицький, також він взяв участь у першій панельній дискусії «Тягар серцево-судинних захворювань». Очільник Львівщини зазначив, що у 2021 році серед всіх, хто помер в Україні, 55% людей не стало через серцево-судинні хвороби, друге місце – онкологія, третє – COVID-19. 

«Навіть під час пандемії серцево-судинна патологія забирала найбільше життів. Ми поки що не маємо статистичної інформації на цю тему за період повномасштабної війни. Але навряд чи ситуація покращилася. Велика ймовірність, що стало гірше.Тому вже зараз медичні експерти, влада, громадський сектор мають спільно зайнятися питанням профілактики хвороб серця на рівні області, районів та громад серйозніше, ніж будь-коли раніше» – наголосив Максим Козицький.

Він також додав, що найважливішими факторами у профілактиці серцево-судинних захворювань є поінформованість, здоровий та активний спосіб життя та власний приклад.

«В межах дискусії у мене запитали, який вигляд, на мою думку, повинна мати ідеальна система профілактики серцево-судинних хвороб. Відповідаю. Насамперед – поінформованість. Людям треба давати актуальну інформацію про те, які є ризики та як потурбуватися про своє здоров’я. Ця інформація має бути цікавою, корисною та зрозумілою. Всі чули, що куріння, жирна їжа та алкоголь не милують серце, а треба знаходити способи, щоб подати цю інформацію так, аби люди дійсно задумалися і захотіли змінити свої щоденні звички. Тут принагідно хочу згадати тих, хто від 2020 року розвиває на Львівщині проєкт «Почуй лікаря». Завдяки студентам-медикам під керівництвом медичних експертів за три роки лекції про те, як потурбуватися про своє здоров’я, прослухали понад 11 тисяч учнів зі всієї Львівщини!

Здоровий та активний спосіб життя. Потрібно не тільки знати, що заборонено робити, але й розвивати та заохочувати те, що варто. Активний спосіб життя є доброю профілактикою хвороб серця: майданчики, де діти будуть гратися, бігати та тренувати своє серце у задоволення, спортивні майданчики й гуртки для старших діток, спортивні майданчики та секції для дорослих, розвиток гуртків і спортивної інфраструктури для людей з інвалідністю – усе це потрібно нам зараз. Тішуся, що у багатьох з цих пунктів наша область є серед лідерів в Україні. Зокрема дякую управлінню молоді та спорту Львівської ОВА, яке в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць України розвиває проєкт «Ліга Нескорених» – проєкт спортивних можливостей для наших воїнів, які проходять реабілітацію на Львівщині. Також дякую управлінню туризму та курортів Львівської ОВА, яке регулярно організовує походи в гори для людей з інвалідністю.

Найважливіше – власний приклад. Діти завжди наслідують батьків, вчителів, політиків, громадських діячів, зірок. Треба щодня задумуватися, чи ми є добрим прикладом. А якщо ні, то мінятися – заради них, і заради себе», – резюмував Максим Козицький.

До теми: Майже 7 тисяч учнів долучилися до проєкту Львівської ОВА та УМСА Львів «Почуй лікаря»: як приєднатися

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації