Львівська ОВА та Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ підбили підсумки співпраці у 2023 році і обговорили перспективи

Львівська ОВА Та Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ (6)

Серед важливих напрямів – співпраця на базі координаційних центрів з підтримки цивільного населення, імунізація, інноваційний розвиток дітей в садочках та домашній патронаж.

Очільник області Максим Козицький зустрівся з представниками Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ). Під час зустрічі підбили підсумки співпраці Фонду та Львівської ОВА упродовж 2023 року та обговорили напрями співпраці на прийдешній рік.

Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, у контексті співпраці з ЮНІСЕФ, на Львівщині на 2024 рік у пріоритеті: молодіжні центри, простори і бібліотеки, позашкільна освіта, особливо технічні спеціальності, та імунізація дітей.

У Фонді ООН (ЮНІСЕФ) важливими напрямами визначили імунізацію, інноваційний розвиток дітей в садочках та домашній патронаж. 

За словами керівниці регіонального офісу Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Львові Нінке Воппен, важливим питанням також є підтримка родин в критичний момент. Аби не допустити вилучення дитини зі сім’ї, потрібна профілактична робота. В цьому допоможе створення Центрів надання соціальних послуг. 

Фонд планує надалі популяризувати усиновлення та сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а саме: патронат, прийомні сім’ї, опіку і піклування, дитячі будинки сімейного типу, аби кожна дитина, яка зростає без рідних, потрапила у люблячу родину, та готовий надати підтримку кандидатам у прийомні батьки з оформленням документів, навчанням і безпосередньо процесом усиновлення.

Начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис закликав представників фонду до співпраці у  створенні в області барнахусу – міждисциплінарного і міжустановчого спеціалізованого центру, де працюватимуть з дітьми, які постраждали від насильства або стали свідками подібних злочинів.

Директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска висловив вдячність за допомогу у модернізації центрів науково-технічної творчості у Стрию та Самборі. 

Також наголосив на важливості співпраці з Фондом: «Минулого року ЮНІСЕФ профінансував курси підвищення кваліфікації для педагогів щодо використання штучного інтелекту в освітньому процесі та організації змішаного та дистанційного навчання. За підтримки фонду цього року ми підготували системних адміністраторів, які працюють у школах Львівщини. Ми дуже вдячні за співпрацю та сподіваємось на вашу допомогу наступного року».

Нінке Воппен також окреслила важливі проєкти, які вдалося реалізувати цьогоріч.

«Важливими напрямками роботи за цей рік були: підтримка позашкільної освіти, зокрема, фонд створив 20 гуртків позашкільної освіти, відкрили 2 центри STEM, заняття в яких відвідали понад 2000 дітей. 

Також робота з молоддю, цього року відкрили 12 молодіжних центрів та 4 молодіжних ради, які надали послуги для 60 тисяч молодих людей. 

Ми також працюємо з громадами у співпраці з координаційними центрами з підтримки цивільного населення, – наголосила керівниця регіонального офісу Дитячого Фонду.

Керівниця координаційних центрів на Львівщині Галина Бордун зазначила, що наступного року у співпраці з ЮНІСЕФ прагнуть зробити акцент на профілактиці захворювань та турботі про здоров’я, зокрема у межах проєкту для школярів «Почуй лікаря», послугах дитячих психологів, які працюють при КЦ, також планують низку заходів з психологічного просвітництва.

Крім того, Максим Козицький запропонував реалізувати проєкт з підведення у школи водопостачання, у тому числі питної води. Для буріння свердловин потрібно насамперед розробити проєктно-кошторисну документацію, та на це потрібні додаткові кошти. Представники ЮНІСЕФ запропонували обговорити це на окремій нараді.

Читайте також: Шкільне харчування та підтримка соцзакладів: як ЛОВА та Всесвітня продовольча програма ООН співпрацюватимуть у 2024 році

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації