Львівщина стане першою областю в Україні, де втілять міжміністерський проєкт реформи соціальної складової у роботі ТЦК та СП

Львівщина Стане Першою Областю В Україні, Де Втілять Міжміністерський Проєкт Реформи Соціальної Складової У Роботі ТЦК Та СП (2)

Про це сьогодні, 9 лютого, за результатами форуму «Психосоціальні послуги» повідомив Максим Козицький.

Львівщина стане першою областю в Україні, де втілять міжміністерський проєкт реформи соціальної складової у роботі ТЦК та СП. Ціль – щоб територіальні центри комплектування та соціальної підтримки врешті почали виконувати соціальну функцію, і не асоціювалися виключно з мобілізацією, хоч мобілізація – це дуже важливий процес і без нього перемоги не буде. Таке рішення ухвалили під час всеукраїнського форуму, присвяченого наданню психосоціальних послуг, який прийняла сьогодні Львівська область. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Фахівці Офісу підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей, який Львівська ОВА створила у травні 2022 року, лише за 1 рік й 8 місяців і лише під час виїздів у райони Львівщини опрацювали понад 2 тисячі звернень від воїнів та їхніх рідних. Це понад 2 тисячі сімей, яких не залишили наодинці з проблемами. Сімей тих, хто поставив життя на паузу й пішов боронити нашу державу. 

З 2023 року суттєво зріс запит щодо питань соціального спрямування у діяльності ТЦК та СП. 

Спеціалісти Координаційних центрів підтримки цивільного населення, які Львівська ОВА розгорнула у всіх районах області для надання гуманітарної, юридичної, психологічної та іншої допомоги ВПО і всім людям у біді, та приклад яких згодом масштабували на інші області нашої держави, почали виїжджати у громади області з роз’яснювальними зустрічами.

До таких зустрічей залучають спеціалістів усіх служб, до яких найчастіше мають запитання наші воїни, ветерани та їхні сім’ї. Людям одразу на місці допомагають вирішити проблеми. А якщо ситуація складніша – чітко пояснюють, куди вони мають звернутися. 

«На таких зустрічах говорити дуже важко. Бо найголосніше там говорить людський біль. Але врешті сім’ї розуміють, що ми це робимо, щоб дійсно допомогти і припинити «кабінетний футбол». Лише за останні пів року провели в громадах близько 100 таких зустрічей. На кожній з них збираються від 50 до 300 осіб з числа родин військових.

Робота цих офісів дуже актуальна, але ми перебрали на себе те, що мають робити інші служби. Наприклад, ті ж територіальні центри комплектування та соціальної підтримки». – Наголосив очільник Львівщини.

Він також підкреслив, що наша область – перша в Україні за рівнем розвитку мережі ЦНАПів. Фахівці Львівської ОВА у спрівпраці з громадами зробили так, щоб люди могли отримати максимум адміністративних послуг, не виїжджаючи далеко від дому. У кожному з таких центрів надають близько 300 послуг. І, за словами Максима Козицького, вони цілком можуть бути основою для створення аналогічної мережі для надання соціальної підтримки родинам військових. 

«Ми за системну роботу. Пілотний міжміністерський проєкт на рівні області дасть змогу підвищити кваліфікацію фахівців і функцію соціальної підтримки ветеранів, яка поклали на державу, ми покладемо на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. 

Наступного тижня визначимо перші три громади, які впровадять цю модель роботи. Хочемо зробити на рівні області таку ж мережу, як з центрами надання адміністративних послуг. І, окрім мобілізації, в територіальних центрах комплектації запровадимо функцію соціальної підтримки, яка буде в повній мірі працювати для сімей військових і ветеранів», – поділився Максим Козицький. 

Максим Козицький також подякував Віцепрем’єр-міністерці України, Міністерці з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірині Верещук за координацію цих змін.

Нагадаємо, сьогодні Максим Козицький взяв участь у першій панелі Форуму

Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації