Лубриканти для різних видів сексу

Коли справа доходить до сексу, незалежно від ваших уподобань, притримуйтесь основним правилом: чим мокріше, тим краще. Додаткове зволоження зменшує тертя між вашим тілом та партнером або улюбленим вібратором, захищає інтимну шкіру від подразнення і мікротріщин, та загалом покращує сексуальний досвід. Лубриканти діляться на чотири види за основою, яка може бути водною, силіконовою, гібридною та масляною. Ми рекомендуємо вам тримати у приліжковій тумбочці усі чотири варіанти і зараз пояснимо чому.

Інтимний гель-змазка може значно покращити ваше сексуальне життя, адже зменшує тертя та підвищує комфорт і задоволення, тому вибір того засобу, що підходить саме вам, є суто індивідуальним рішенням. Купуючи вагінальний чи анальний лубрикант, вам слід подумати про те, як ви збираєтеся його використовувати: для анального проникнення, з силіконовою секс-іграшкою, для мастурбації руками чи для сексу з використанням презерватива. Змазки на водній основі можуть стати чудовим стартом, оскільки їх можна використовувати для будь-яких цілей, а безгліцеринові гелі чудово підходять для людей з чутливою слизовою. Тим часом, лубриканти на силіконовій основі, як правило, довше ковзають, але можуть пошкодити силіконові іграшки, оскільки з часом руйнують матеріал. Нарешті, змазки на масляній основі також довго ковзають, але не сумісні з латексними презервативами, оскільки можуть призвести до їх розриву.

Для вагінального проникнення підходять гелі-змазки на будь-якій основі, але якщо у вас алергія на гліцерин, перед купівлею ознайомтеся зі складом, що зазначено на пляшці, та обирайте безгліцериновий. Для анального сексу краще за все підійде лубрикант на силіконовій основі: він довго ковзає та створює на поверхні шкіри невагому плівку, що захищає анус від мікротріщин. Тут варто зупинитися і сфокусуватися на обов’язковому використанні анальних лубрикантів, оскільки анальний канал не виробляє природну змазку, яка полегшує проникнення. Крім того, щільний м’язовий сфінктер на вході в анальний отвір чинить набагато більший опір, ніж піхва, тому використання інтимного гелю зменшує ймовірність розриву презерватива під час анального сексу. У випадку незахищеного сексу з партнером підійде змазка на масляній основі, а для використання з улюбленим силіконовим вібратором можна взяти гібридний лубрикант на змішаній, водно-силіконовій основі. Коли ви зайдете у секс-шоп за інтимною косметикою, ви також можете побачити оральні змазки (https://lovespace.ua/uk/catalog/lubrikanty-smazki-oralnye) — це їстівні гелі для орального сексу, які стимулюють слиновиділення та маскують природний запах і смак статевих органів. Існують також інтимні лубриканти з додатковими ефектами, як-от зігрівальні, охолоджувальні або стимулювальні з ефектом поколювання.

Загалом, уникайте будь-яких засобів, що містять штучні ароматизатори, барвники, цукор та парабени — ви ніколи не знаєте, як ваш організм відреагує на ці добавки. Якщо ви вперше купуєте інтимну гель-змазку, перевірте список інгредієнтів, почитайте відгуки про товар і не соромтеся звернутися за порадою до консультанта секс-шопу.