Зараз дедалі поширенішою практикою стає дистанційний формат роботи, коли ви працюєте вдома через інтернет. Однак згодом багато хто починає скаржитися на дискомфорт в очах.
Як зберегти очі та ефективно робити роботу, розповіли офтальмологи.
Обладнайте робоче місце
Виберіть зручний для вас стілець та відповідну висоту столу. Ви не повинні надто нахилятися над поверхнею або дотягуватися до неї. Важливо також, щоб стільниця була досить широка. Тоді ви зможете правильно покласти руки і таким чином забезпечити правильну відстань комп'ютера до очей — 40-50 см.
Якщо ви працюєте за ноутбуком, використовуйте додаткову клавіатуру, щоб витримати належну дистанцію до екрана.
Чому важлива відстань? Чим ближче обличчя до монітора, тим більше напружуються м'язи очей для акомодації — механізм пристосування зору бачити різні відстані. Неприродна напруга погіршує зір.
Враховуйте освітлення
Для здоров'я очей дуже важливе освітлення. Ідеально, щоб воно було природним, проте нечасто цього вдається дотриматися. Тому забезпечте достатньо додаткового світла.
Якщо працюєте в умовах відключення електрики, окрім світла від екрану, повинне бути й інше джерело, наприклад, лед-лампа. Інакше може підвищитися внутрішньоочний тиск, і м'язи будуть перенапружуватися. У виборі денного та штучного освітлення віддавайте перевагу першому.
Яскравість монітора
Виставте яскравість монітора відповідно до навколишнього освітлення. Виберіть антивідблискові екрани з додатковим фільтром захисту від синього світла. Воно негативно впливає на сітківку ока.
Тривале опромінення може призвести до вікової макулодистрофії, коли втрачається центральне поле зору. Якщо ви не впевнені в характеристиках монітора, придбайте спеціальні захисні окуляри проти синього світла.
Давайте очам відпочити
Обов'язково робіть перерви для відпочинку. Кожні 40-60 хвилин вставайте з-за комп'ютера, зробіть невелику зарядку, щоб відновилося кровопостачання в м'язах, випийте води, відкрийте вікно, щоб зайшло свіже повітря.
Додатково виконуйте правило 20/20: 20 хвилин працюєте, 20 секунд відпочиваєте — перекладаєте погляд на предмет, розташований на відстані 6 метрів. Так ви позбавитеся перевтоми і розслабите м'язи очей.
Зволожуйте очі
Використовуйте зволожуючі краплі, щоб уникнути пересихання слізної плівки. На це впливає і загальний рівень вологості повітря в кімнаті, тому зволожувачі стануть у нагоді. А ще не забувайте моргати — так природно зволожується око.
Дотримуйтесь рекомендацій лікарів
Не нехтуйте окулярами чи лінзами, які забезпечать комфорт роботи. Особливо якщо у вас вікова далекозорість, і ви поки що не звикли до того, що погано бачите на близькій відстані. Звичайно, можна збільшити шрифт або масштабувати екран, але це не завжди зручно.
Крім того, щорічно звертайтеся до офтальмолога. Лікар часто бачить початкові стадії серйозних захворювань, які зазвичай починаються безсимптомно, інформує Ukr.Media.
Залиште відповідь