Китай — це унікальна країна, де найдавніша культура без проблем межує з технічним прогресом. У деяких бувають упередження щодо Піднебесної. Але скептицизм розвіюється, і після поїздки сюди ви на сто відсотків впевнені, що повернетеся сюди ще раз. І ось декілька причин, чому, інформує Ukr.Media.
Рисові тераси Луншен
Луншен займають перше місце в топі багатьох мандрівників. Це взагалі найяскравіше враження від усього Китаю. Тут все виглядає точно, як на картинках в гуглі. Найкрасивіше в період дозрівання рису. Пощастить, якщо побачите тераси до збору врожаю. Адже потім всю територію заливають водою з озера, розташованого неподалік.
Китайська стіна
Хочете побачити найбільш знамениту будову світу з мінімальною кількістю туристів? Вирушайте в Мутяньюй. Селище знаходиться в 70 кілометрах від столиці, і людей там набагато менше, ніж на ділянці біля самого Пекіна. Добиратися нескладно, але туристам-одиначкам їхати сюди або лінь, або вони просто не знають, що тут краще. Плюс в карму тим, хто подорожує в групі.
Спочатку гуляєте по стіні, а потім катаєтеся на тобогані. Спуск займає близько 10 хвилин. Трекінг по стіні підійде навіть непідготовленій людині. Є ще закриті ділянки. Там теж можна гуляти, але вони важчі для проходження.
Трекінг в Чжанцзяцзе і гора «Аватар»
Все починається з канатної дороги над урвищем. Ви сідаєте в кабінку і переправляєтеся до нацпарку. Там пересаджуєтеся на шатл-баси, які катаються по всьому заповіднику і зупиняються на оглядових майданчиках. Види вражають: скрізь величезні скелі. Тут розташована культова гора «Аватар», яка фігурує в однойменному фільмі.
Після фінального оглядового майданчика останні круте враження — Байлун. Це найвищий зовнішній ліфт у світі. Спускаючись, долаєш 330 м. Всередині таке відчуття, що повільно і впевнено падаєш у прірву — захоплює дух.
Село племені Яо
Ось де можна поринути в атмосферу традиційного Китаю. Село Яншо не так «прилизане», як багато туристичних міст та інші країни поселення. Ще є можливість побачити незаймане маркетологами село. Але відоме воно не через унікальну східну природу або милих будиночків. А через мешканок племені Яо.
Всі дівчатка, дівчата, жінки носять довге волосся. Стрижуться лише раз у житті — на повноліття. Локони відростають довжиною 1,5-2 метри. Зістрижені пасма ніхто не викидає — їх приєднують до величезного довгого хвоста, закручують і носять, як шиньйон, все життя.
У селі можна заплатити одній з жінок 20 юанів (безкоштовно ніхто нічого не покаже) і попросити розпустити волосся. Більше того, навіть у похилому віці у мешканок села немає сивого волосся. У племені є секретна суміш для локонів, яка запобігає посивінню.
Урок від каліграфіста
Погодьтеся, найкращий подарунок той, що зроблений своїми руками. Вирушайте на майстер-клас з каліграфії. Там видадуть кожному спеціальні кисті і фарби. Потім покажуть, під яким кутом тримати руку, як змішувати акварель. Спочатку практикуються на рисовому папері, а потім вже на інших предметах. Їх можна забрати з собою. У каліграфістів є і готові вироби — можна просто купити. Тут цікавіше навіть не результат, а сам процес малювання.
Гонконг
У Гонконзі розташований знаменитий пік Вікторія. Наверх підніматися хвилин 15 на червоному вінтажному трамвайчику. Йому більше 120 років. Він найстаріший у місті. І ось ви підіймаєтеся, і весь Гонконг простягається перед вами з сотнями хмарочосів. Футуристична картинка, як з фільмів «Година пік» або «Трансформери». На оглядовому майданчику є ресторанчики з панорамним видом. Завітайте у знамените кафе Bubba Gump. Тут варто замовити казанок креветок під різними соусами і випити фірмовий коктейль.
Шоу Лю Сань Цзе
Перформанс на воді, в якому беруть участь близько 700 осіб. Щось схоже є в Лас-Вегасі, теж на воді, але там більше акробатики. А тут акцент не на рухах, а на контрасті підсвічувань і фігурах, які шикуються на водній сцені. Раптово актор дістає червону тканину, на нього яскраво світить прожектор. Потім інший артист виймає з-за пазухи місяць. Іноді під кінець шоу монтують зигзагоподібну сцену. По ній ходять дівчата в миготливих костюмах. Картинка перед вами весь час змінюється, і новий номер не схожий на попередній.
Це одне із найбільш унікальних вистав у світі. Триває вона близько 70 хвилин і проходить щодня. Ціна хорошого квитка стартує від 30$. Але воно того варто.
Круті сувеніри, або що привезти
Атрибутика для привороту грошей — запорука успішного життя. Китайці дуже вірять в символіку, знаки, нумерологію. Можна привезти монетки на червоних кісточках. Тоді за легендою, в будинок прилетить багато грошей.
Чай — пуер, улун. Особливо молочний улун. Але він дорогий навіть у Китаї, хоча і вирощується там. За упаковку вагою 100 г доведеться віддати близько 280 юанів (десь 40$).
Попри те що всі сміються над «мейд ін чайна», в хороших кастомних магазинах продають красиві вбрання. Одяг чудово зшитий з якісної китайської тканини. У Гонконзі недешево, а в провінції все розраховано на азіатський тип фігури. Тому варто шукати свій розмір уважно.
Можна влаштувати фармацевтичний гайд. Купити сиропи від кашлю, зілля. У більшості з них немає активних хімічних компонентів — тільки натуральні трави.
Колаген — його потрібно купувати в Гонконзі. Є в капсулах і питний. Коштує чимало (50$ за баночку). Буває різний: для нігтів, кісток, волосся і іншого.
Віяла, фарфор та вироби з кераміки. Варто везти все, що ліплять, малюють, розмальовують.
Залиште відповідь