На Львівщині функціонує 5 мистецьких навчальних закладів фахової передвищої освіти обласного підпорядкування, у яких навчається 1602 студенти.
Сьогодні, 17 квітня, відбулась нарада з керівниками мистецьких навчальних закладів фахової передвищої освіти обласного підпорядкування під головуванням заступника голови Львівської ОВА Івана Собка. Під час наради розглянули питання діяльності коледжів за перший квартал 2024 року.
Мистецькі коледжі Львівщини створюють належні умови для професійної художньо-творчої самореалізації особистості кожного студента. Випускники коледжу розпочинають професійну діяльність за здобутим фахом, у тому числі як педагогічні працівники мистецьких шкіл або продовжують здобуття мистецької освіти на наступному рівні.
«Мистецька освіта виступає найважливішою передумовою створення соціокультурного та духовного потенціалу, є могутнім чинником розвитку духовної культури народу.
Навчання в коледжі – це формування у здобувачів фахової передвищої освіти громадянської позиції, патріотизму, академічної доброчесності, моральних цінностей, здатності критично й творчо мислити, самоорганізовуватися в сучасних умовах.
Слід і надалі налагоджувати міжнародні зв’язки, обмінюватися досвідом та впроваджувати міжнародну діяльності у сфері культури та мистецтва, взаємодіяти з роботодавцями, їх організаціями, професійними об’єднаннями з метою сприяння працевлаштуванню випускників мистецьких коледжів Львівщини», – зазначив Іван Собко.
Відзначили діяльність освітніх установ і в міжнародному напрямку: це міжнародні проєкти, зокрема, «Музична арка від Галичини до Верхньої Австрії», відзначення Днів Австрії в Дрогобичі, відкриття Штирійського дворику.
Зокрема, фахові коледжі у минулому році провели понад 260 мистецьких заходів та 55 виставок, з них 31 захід – за кордоном: у Польщі, Німеччині, Прибалтиці, Албанії, Австрії.
«Численні перемоги на різноманітних конкурсах, як міжнародного, так і регіонального рівня свідчать про високий професійний рівень навчання у мистецьких коледжах Львівщини.
Концерти, фестивалі, конкурси, флешмоби, виставки, міжнародні проєкти – це той симбіоз, в якому виховуються, вдосконалюються, прокладають свій творчий шлях майбутні музиканти, художники, музикознавці», – наголосив Іван Собко.
Обласні мистецькі коледжі Львівщини активно працюють у напрямку інклюзивності та доступності.
Нагадаємо, на Львівщині функціонує 5 мистецьких навчальних закладів фахової передвищої освіти обласного підпорядкування, у яких навчається 1602 студенти.
До теми: «Наші колективи не лише представляють музичне мистецтво, а й нагадують світу про події в Україні»: на Львівщині обговорили діяльність театрів та концертних установ
Прес-служба Лівівської обласної військової адміністрації
Залиште відповідь