Такий спазмолітик, як Но-шпа, є популярним засобом у нашій країні. До нього звертаються при спазмі шлунка та інших органів ШКТ, мігрені, дисменореї та ін. За посиланням https://liki.ua/ru/shop/brands/no_shpa-7807 легко дізнатися, які форми лікарського засобу представлено в аптеках, скільки вони коштують та де ціна найнижча.
Щоб уникнути погіршення стану і побічних ефектів, необхідно проконсультуватися з лікарем перед застосуванням засобу і прочитати інструкцію до нього.
Протипоказання до застосування
Но-шпу не можна приймати пацієнтам із:
- індивідуальною підвищеною чутливістю до дротаверину – діючої речовини препарату, а також інших компонентів засобу (наприклад, лактози);
- тяжкою печінковою або нирковою недостатністю;
- серцевою недостатністю.
Рішення в такій ситуації має знайти лікар, який врахує особливості хвороби.
Коли потрібна підвищена увага
Пацієнтам з хворобою Паркінсона, що приймають Леводопу, варто застосовувати Но-шпу з великою обережністю, оскільки ефект першої зменшується. Уваги при застосуванні препарат потребують також хворі з артеріальною гіпотензією.
Попри те, що при проведенні досліджень вплив спазмолітиків на стан вагітних або жінок, що годують грудьми не було підтверджено, вони обов’язково мають отримати дозвіл на приймання Но-шпи. Лікар має зважити ризики та користь від застосування препарату, взявши до уваги особливості стану та організму жінки.
Особливої уваги потребує дотримання дозування Но-шпи, призначеного лікарем. Значне перевищення може призвести навіть до летального наслідку. Невелике передозування спричинить посилення побічних ефектів – алергічних реакцій (набряку, кропивниці, підвищення температури, слабкості та ін.), головного болю, прискореного серцебиття і т. ін.
Но-шпа – ефективний спазмолітичний засіб, що, як і будь-який інший, має протипоказання, вимагає особливої уваги при прийманні певними групами пацієнтів та може викликати побічні дії. Для уникнення ускладнень варто проконсультуватися з лікарем перед застосуванням даного засобу.