Комп’ютерна томографія — це точний метод рентгенологічного дослідження. За його допомогою отримують вичерпну інформацію щодо роботи головного мозку та очних орбіт. Також у цей спосіб можна виявити порушення кровообігу та визначити стан кісткових структур і м’яких тканин голови.
Покази до КТ головного мозку
Під час обстеження томограф робить багато знімків, що дає змогу сформувати тривимірну модель мозку. Часто комп’ютерну томографію призначають у разі черепно-мозкових травм. Також лікар може рекомендувати КТ головного мозку, коли є такі симптоми, як:
- сильні головні болі;
- помутніння свідомості;
- невиразна мова;
- різке погіршення зору;
- запаморочення;
- погіршення або втрата координації рухів;
- епілептичні напади;
- підозра на високий внутрішньочерепний тиск;
- параліч;
- втрата чутливості частин тіла.
Комп’ютерна томографія практично не має протипоказань. Однак її не проводять вагітним жінкам, оскільки це може негативно вплинути на плід.
Під час КТ з контрастною рідиною протипоказаннями є ниркова та печінкова недостатність, цукровий діабет, захворювання щитоподібної залози та алергія на речовину, що використовується для контрасту.
Підготовка до КТ головного мозку
Специфічної підготовки метод комп’ютерної томографії не потребує. Якщо планують введення контрастної рідини, то серед рекомендацій — лише пити достатню кількість цієї речовини. Також за декілька годин до КТ не дозволяється прийом їжі чи напоїв.
Безпосередньо перед процедурою, яка займає 20-30 хвилин, пацієнта просять зняти металеві аксесуари.
Жодних неприємних відчуттів чи дискомфорту під час проведення КТ пацієнт не відчуває. Однак щоб знімок вийшов максимально чітким, рухатися в томографі не можна.
Після закінчення обстеження лікар-діагност надає свій висновок та диск із результатом КТ.
У сучасній клініці Оксфорд Медікал професійні діагности сканують органи на томографі Siemens Somatom. Він забезпечує висок