Розповідати дитині про те, що Дід Мороз — вигаданий персонаж, потрібно свого часу, однак не раніше 6-9 років. Слід пояснити, що Дід Мороз, як і раніше, залишається символом Нового року та чарівництва, що, навіть якщо його не існує, це не заважає нам фантазувати та мріяти, інформує Ukr.Media.
Віра дітей у Діда Мороза є частою та нормальною фазою дитячого розвитку. Ця фантазія сприяє розвитку уяви, креативності та дозволяє дітям відчувати радість та чари Нового року та Різдва. Готовність дитини прийняти інформацію про те, що Дід Мороз є символом свята і не є реальним персонажем, зазвичай настає у віці від 6 до 9 років, часто діти здогадуються про це вже самі.
Кожна дитина індивідуальна, хтось може бути готовий до правди лише у зрілому віці. У будь-якому випадку, інформацію про справжню природу Діда Мороза психологи рекомендують подавати так, щоб не зашкодити емоційному стану. Варто бути чесними, але при цьому м'якими.
Розкажіть, що Дід Мороз — це казковий персонаж, а не реальна людина. Наголосіть на самій ідеї: поясніть, що Дід Мороз — символ свята, який допомагає створювати чари і радість. Поясніть, що дорослі та діти разом грають у цю гру, щоб весело проводити час та обмінятися подарунками.
Також варто враховувати вік дитини: молодшим дітям може бути достатньо сказати, що Дід Мороз — персонаж у костюмі, старшим можна розповісти про історію та традицію, пов'язану з цим чарівником.
Підкресліть значення уяви: поясніть, що навіть якщо Діда Мороза немає насправді, уява допомагає нам мріяти, створювати і вигадувати дивовижні історії. Приділіть увагу новим ритуалам: обов'язково запропонуйте дитині нові цікаві традиції, які можна впровадити у сімейні святкування, щоб вона відчула, що свято залишається особливим і без обману про Діда Мороза.
Залиште відповідь