Коли часник може перетворитися на отруту: помилки під час його вживання

Часник — популярна добавка до багатьох страв, відома своїм ароматом і користю для здоров'я. Але важливо знати, що часник може бути не таким нешкідливим, як здається. Розповідаємо, кому не варто захоплюватися часником і які можуть бути наслідки для здоров'я, інформує Ukr.Media.

У сезон застуд багато хто налягає на часник як антивірусний засіб, що вбиває все живе навколо. Але це небезпечна помилка, оскільки цей пряний овоч не такий вже й нешкідливий.

Навіть здоровій людині свіжий часник може серйозно нашкодити.

Денна норма часнику — 1-2 зубчики. Він активно стимулює травну систему, тому не рекомендується за хронічних захворювань ШКТ, таких як виразка шлунка, хронічний панкреатит, гастрит.

Часник може нашкодити і цілком здоровій людині, особливо якщо їсти його натщесерце.

Часник здатний викликати печію, здуття живота і діарею. Речовини в його складі сильно розріджують кров. Тому перед операціями його вживати не можна, як і людям із поганим згортанням крові.

Усі корисні властивості часнику проявляються під час вживання його в їжу в сирому вигляді.

У жодному разі не можна закапувати сік часнику в ніс у разі нежитю, робити часникові примочки. Сік часнику досить їдкий і при нанесенні на шкіру або слизові оболонки може спричинити опік.

Часник, незважаючи на свої корисні властивості, слід вживати з обережністю, дотримуючись рекомендованої денної норми й уникаючи неправильних методів його вживання.

Джерело