Какао-масло, паровий душ та інші неочевидні способи швидко вилікувати біль у горлі

Зима — це не лише новорічні свята з довгими вихідними, а ще й ризик підчепити застуду чи грип. Що ж робити, якщо ви одного далеко не прекрасного дня виявили, що вам важко ковтати, бо горло болить?

Полощіть горло солоною водою

Це допоможе заспокоїти першіння. Сіль витягує слиз із опухлих запалених тканин та допомагає полегшити стан, інформує Ukr.Media.

Розмішайте півчайної ложки кухонної солі в склянці теплої води. Потім прополощіть горло протягом кількох секунд і виплюньте. Повторюйте сольові полоскання кілька разів на день.

Полощіть горло розчином перекису водню

Так-так цей копійчаний засіб дуже швидко знімає запалення, тому що не дає розмножуватися бактеріям. Однак будьте обережні — не полощіть горло нерозведеним перекисом — треба приготувати слабкий розчин — на пів стакана води треба додати всього одну чайну ложку 3% перекису водню.

Розсмоктуйте пастилки

Деякі безрецептурні пастилки для горла містять ментол або олію материнки — це може дати вам тимчасове полегшення від печіння та болю. Цукерки та краплі від кашлю збільшують вироблення слини та допомагають змащувати горло. До речі, чудовий варіант — льодяник на паличці або просто палений цукор. Його можна зробити і вдома, додавши сік лимона, куркуму.

Багато теплого чаю чи молока

Теплий чай або молоко, підсолоджені медом, допоможуть заспокоїти роздратоване горло та зволожать слизову оболонку. Мед же ефективно пригнічує кашель і діє не гірше за безрецептурні ліки.

Розсмоктуйте какао-масло

Його можна додати в тепле молоко або просто покласти на язик, щоб масло повільно всмоктувалося в слизові рота і горла. Воно чудово знімає запалення та загоює тканини. Невеликого шматочка з чверть чайної ложки достатньо, приймайте його 5-6 разів на день. Купити його можна у кондитерських магазинах та магазинах шоколаду.

Використовуйте зволожувач повітря

Вдихання вологого повітря допоможе заспокоїти набряклі тканини носа та горла. Увімкніть зволожувач із функцією холодного туману, щоб збільшити кількість вологи в кімнаті. Якщо у вас є дифузор для ефірних олій, неодмінно додайте туди олію евкаліпта, м'яти або гвоздики — так ефект буде ще кращим.

Влаштуйте собі паровий душ

Якщо у вас немає зволожувача повітря, вдихайте пару з теплого душу, щоб зменшити набряк та полегшити біль у горлі. А ще можна створити пару, пустивши в раковину гарячу воду. Накиньте на голову рушник і нахилиться до раковини, щоб вдихнути його, тільки обережно, щоб не обпалити обличчя або губи. Продовжуйте робити глибокі вдихи протягом кількох хвилин.

Інший варіант — кип'ятити воду в каструлі на плиті протягом 30 хвилин. Додайте до неї столову ложку ментолової мазі або ефірних олій, щоб наповнити повітря ароматом ментолу.

У яких випадках не варто самолікуватися?

Якщо біль не проходить, зверніться до лікаря. Також запишіться прийом, якщо ви відчуваєте сильний дискомфорт при ковтанні, різко підвищилася температура, з'явилося відчуття нудоти або позиви до блювоти.

Стаття призначена лише для ознайомлювальних та освітніх цілей і не замінює професійні медичні консультації, діагностику або лікування. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть виникнути у вас про стан здоров'я.

Джерело