Я не знаю жодної іншої розвиненої країни, де люди б настільки боялися мінімального публічного осуду, як в Японії, інформує Ukr.Media.
Наприклад, їм не подобається бути ініціаторами розриву стосунків, адже ти одразу поганий. Краще найняти людину, яка відіб'є в тебе партнера, і тоді він піде першим, і вже він буде поганим. А ти молодець і страждалець, який не кинув дружину/чоловіка першим.
Все офіційно і з чеками!
Найсмішніше, що служба «розвалу стосунків» працює як агентство в Японії легально. І називаються такі компанії Wakaresaseya (дослівний переклад щось на кшталт «люди, які розбивають стосунки»).
У 2010 році налічувалося вже 270 таких компаній по всій Японії. Бізнес доволі прибутковий і дорогий, адже потрібно тримати на зарплаті кілька акторів.
В агентства набирають красивих хлопців і дівчат з харизмою. А як ще народ розлучати?
Вартість обслуговування може бути від 500 до 1,6 мільйона ієн (від 3000$), а за успішне завершення справи дається фіксована нагорода до 500 тисяч ієн.
Їхня робота — підібрати підходящого співробітника, який зачарує партнера клієнта і спонукає його першим кинути подружжя.
Шкода, що не ведеться статистика, скільки людей не піддалося на спокуси.
Замовник дає про свого партнера максимум інформації: які дівчата/хлопці йому подобаються, як подобається відпочивати, щоб можна було підлаштувати ідеальну «випадкову» зустріч з майбутньою інтрижкою.
Для кого наймають Wakaresaseya
Найчастіше наймають для ситуацій, коли чоловік має коханку. Коли дружина хоче, щоб жінка відстала від одруженого чоловіка, то наймає в агентстві для неї нібито ідеального і вільного хлопця. План полягає в тому, що коханка залишить одруженого чоловіка заради цього нового "ідеального" чоловіка.
На другому місці вже для того, щоб безболісно позбутися стосунків і залишитися «білим і пухнастим». Японцям простіше піти в агентство, ніж сісти і поговорити, що вони більше не разом.
Японська культура сильно орієнтована на збереження "обличчя" (面子 — mentsu) та уникнення публічного осуду. Небажання бути ініціатором розриву і, відповідно, отримати негативний соціальний ярлик, є важливим фактором, що сприяє популярності Wakaresaseya. Для багатьох японців важливіше, щоб ініціатива розриву виходила від партнера, навіть якщо це досягається штучним шляхом.
Причому купують такі послуги як хлопці, так і дівчата.
А от що мати намагається розладнати стосунки хлопця з непідходящою дівчиною, таке буває досить рідко.
Японська ментальність
Брак досвіду в міжособистісних стосунках, відсутність інститутів, де можна було б вчитися їх будувати, роблять японців дуже незграбними в коханні. У них навіть не прийнято вголос зізнаватися дівчині в коханні, тому що це занадто особисте.
Багатьом японцям легше вирішити міжособистісний конфлікт через найманий персонал. Складно їх звинувачувати, вони просто не знають, як це правильно зробити.
Ну і знову — культура замкнутих просторів. Оскільки японці завжди жили малими закритими спільнотами, їм важливіше за все зберегти обличчя і репутацію серед оточення. Вони бояться зіпсувати репутацію і стати поганим у парі понад усе на світі. Нехай краще поганим і зрадником буде інший.
Цікаво, чи радіють такі люди, коли їхній партнер не ведеться на багатомісячні загравання найкрасивішого співробітника? Чи ридають за витраченими мільйонами ієн?
Залиште відповідь