Які шкідливі для здоров’я звички ми прищеплюємо своїм дітям

Основам гігієни вчать з дитинства. Це дає людині можливість убезпечити свій організм від вірусів і бактерій. Однак деякі гігієнічні звички, які ми звикли вважати корисними, не є такими. Про те, що з повсякденних типових ритуалів насправді може завдати шкоди — розповімо в нашому матеріалі, інформує Ukr.Media.

Чистити зуби після їжі

Загальна думка говорить, що зуби необхідно чистити після кожного приймання їжі. Насправді, зараз існує велика кількість ополіскувачів, тому не варто зайвий раз травмувати ясна і зубну емаль. Використовуйте спеціальний засіб і всі бактерії зникнуть.

Постійно мити руки

Головне правило: "Мити руки перед їжею!" — саме цьому нас вчили в дитячому садку і в початковій школі. Крім того, особливо важливо дотримуватися гігієни після контакту з тваринами. Однак мити руки на постійній основі без необхідності користуватися антисептичними засобами або антибактеріальним милом досить небезпечно для здоров'я.

Знищуються бактерії, що підтримують імунну систему. Таким чином, організм слабшає, і збільшується можливість захворювань. Часте використання очищувальних засобів може сприяти появі подразнень і тріщин на шкірі

Чистити вуха

З дитинства нас привчають чистити вуха ватною паличкою і робити це якомога частіше. Чому звична гігієна може бути небезпечною? Мити вуха — необхідно для здоров'я, але неправильне використання ватної палички може послужити утворенню сірчаних пробок. Частина сірки буде просто проштовхуватися всередину.

Сірчана пробка може тиснути на барабанну перетинку і викликати такі захворювання, як мирингит, середній отит, закладеність у вусі, головний біль і т. д.

Чистку вух найкраще проводити тільки після ванни, душа. Необхідно промокнути кінчиком рушника або ватного диска вухо, видаливши тільки ту сірку, яка видна.

Мити голову кожен день

Подібна звичка існує у більшості людей. Однак часте миття голови пересушує шкіру, що сприяє появі лупи. Крім того, це робить волосся ламким і сухим.

Фахівці рекомендують мити голову в міру забруднення волосся, приблизно кожні 2-3 дні, залежно від індивідуальних особливостей. Прекрасною альтернативою служить сухий шампунь, він безпечний для волосся і допоможе зберегти свіжу укладку.

Часто розчісувати волосся

Розчісування волосся — це священний ритуал кожної дівчини. Однак занадто інтенсивний вплив на локони може нашкодити. Волосся необхідно розчісувати не більше двох разів на день, тоді це буде покращувати кровообіг і стимулювати ріст нового волосся.

Робити це потрібно акуратно, не варто смикати заплутані ділянки, адже так ви можете травмувати волосся і шкіру голови. Краще використовувати гребінець з натурального ворсу.

Джерело